Najmłodsi zawodnicy AP Szczecinek również grają

W cieniu rozgrywek ligowych swoje umiejętności podnoszą najmłodsi zawodnicy Akademii. Mimo ciągle niekorzystnej pogody biorą oni udział w cyklicznych rozgrywkach Lig Żaka i Orlika KOZPN oraz w Deichmann Minimistrzostwach.

Podopieczni Krzysztofa Kutrowskiego i Huberta Czeszczewika z drużyny U-9 (rocznik 2008) występują w rozgrywkach Ligi Żaka i Deichmann Minimistrzostwach, które ponownie rozgrywane są w Koszalinie. Oprócz dobrych wyników na boisku młodzi zawodnicy mogą pochwalić się także nowym sprzętem ufundowanym przez sponsora – firmę Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.

Deichmann Minimistrzostwa to turniej dla dzieci w wieku 4-13 lat, rozgrywany w 38 miastach Polski, w których nawet przez 8 weekendów zespoły rywalizują bez obawy o wcześniejsze wyeliminowanie słabszych. Rozgrywane w konwencji mistrzostw świata, dają gwarancję dużej ilości gry (minimum dwa mecze dziennie) i towarzyszących im emocji. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje strój sportowy w barwach reprezentowanego państwa w których rozgrywa swoje mecze. Na koniec na wszystkich czekają imienne dyplomy i pamiątkowe medale. Najlepsi stają przed dodatkową szansą wyjazdu na mecz Ligi Mistrzów, a każdy zgłoszony zespół może zostać wylosowany na spotkanie do Dortmundu. Akademia Piłkarska – oprócz drużyny U-9 – reprezentowana jest także przez grupę U-11 (rocznik 2006, trener Marcin Brzozowski, Szymon Dobrosielski, Piotr Kusiak).

W najbliższy weekend odbędą się kolejne edycje opisywanych rozgrywek, w tym edycja Ligi Orlika KOZPN w Barwicach z udziałem grupy U-11 i U-10 (rocznik 2007, trener Jarosław Kozanecki, Dorian Pacałaty).

wiadomość : AP Szczecinek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *