AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Młodzież: Akademia MKP z trzema punktami, w derbach lepszy Reiss – aktualizacja

Visits: 289

AKADEMIA MKP SZCZECINEK – GWARDIA KOSZALIN 2-1 (2:1)                                                                       Bramki:  Mateusz Cukrowski, Przemysław Trzciński                                                                                                         Skład Akademia MKP : Juskowiak – Barnaciak (70’ Obłąkowski), Ciężki, Cukrowski (53’ Rucki), Drzewiecki, Grabski (63’ Gendek), Januzik (79’ Tovmasyan), Roguś, Stępień, Trzciński (75’ Nazarewski), Wagner                                       Sędziowie: Świerszcz, Baniowski, Marynka

W środowe popołudnie 25 sierpnia na boisku OSiR  juniorzy młodsi Akademii MKP Szczecinek rozegrali swój pierwszy mecz w Lidze Wojewódzkiej Juniora Młodszego.- Naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół Gwardii Koszalin – Powiedział portalowi Jarosław Kozanecki trener zespołu ze Szczecinka- Na początku spotkania piłkarze Gwardii uzyskali lekką przewagę, ale z biegiem czasu nasi chłopcy doszli do głosu i do końca pojedynku kontrolowali przebieg meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. W drugiej połowie piłkarze Gwardii próbowali odrobić straty przez co nasz zespół co chwilę przeprowadzał groźne kontrataki. Sytuacje bramkowe były ale niestety zabrakło skuteczności. Moi podopieczni rozegrali dobre spotkanie, pokazując że umieją grać w piłkę i mogę rywalizować z najlepszymi. Cieszę się, że nowi zawodnicy (8 zawodników) szybko wkomponowało się w zespół. Dobry start zawsze jest ważny. Już w niedzielę o godzinie 12:00 juniorzy młodsi MKP Szczecinek rozegramy kolejne spotkanie tym razem na wyjeździe a naszym przeciwnikiem będzie Vineta Wolin.- dodał trener Jarosław Kozanecki.

Również w środę rozegrane zostały pierwsze mecze w Wojewódzkiej Lidze Trampkarza Młodszego oraz Starszego. W pierwszej kolejce doszło do derbów Szczecinka . AP Szczecinek kontra AP Reissa/Błonie 03 i 04. W kategorii starszej wygrała AP Reissa/Błonie 03 5:3  a w młodszej również AP Reissa/Błonie 04 2:0.

24 sierpnia swoje rozgrywki w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy rozpoczęły drużyny, w skład której wchodzą zawodnicy z terenu powiatu szczecineckiego. Będzie to zdecydowanie trudny sezon, gdyż gramy zawodnikami o rok młodszymi. Nie przeszkodziło to jednak podczas inauguracji, w której zmierzyliśmy się w Szczecinku z Akademią Piłkarską. Jako pierwsi na boisko wbiegli zawodnicy starsi. Mecz mógł się podobać. Zawodnicy obu drużyn, mimo ogromnego upału starali się dać z siebie wszystko. Gospodarze – AP Szczecinek, ograni już w tej lidze weszli bardzo zdecydowanie i pewnie. To oni od początku prowadzili grę i jako pierwsi strzelili bramkę. Haos w defensywie naszej drużyny był odczuwalny i zawodnicy AP mogli podwyższyć wynik, ale tak się nie stało i mimo, że zawodnicy AP Reissa Błonie byli młodsi zaczęli raz po raz zagrażać bramce przeciwnika. Jedna z takich akcji przyniosła wyrównanie. W dalszej części meczu gra wyrównała się i kolejne bramki padały 1 dla gospodarzy, druga dla gości. Przy stanie 3:3 nasi zawodnicy skonstruowali kolejną akcję, która po strzale Czarka Koseli pozwoliła objąć prowadzenie i w końcówce meczu na 5:3 strzelił Eryk Hołubek. Bramki dla AP Reissa Błonie Barwice strzelali: Czarek Kosela x 3, Piotrek Pietrusiak 1 i Eryk Hołubek 1. Cały zespół prowadzony przez Grzegorza Bergera i Łukasza Zająca zasługuje na słowa uznania. Zagrali z przeciwnikiem silnym, bardziej doświadczonym, ale pokazali charakter i mamy nadzieję, że z każdym meczem będzie lepiej. Po zwycięstwie drużyna podeszła do licznie zgromadzonej publiczności, by podziękować za wspaniały doping.
   W drugim meczu zagrali trampkarze młodsi. W roczniku 2003 gramy również młodszymi zawodnikami. W składzie znaleźli się zawodnicy z rocznika 2004 i 2005. Mecz trzeba przyznać był wyrównany i wynik ustalony już w pierwszej połowie. Pierwsza bramka strzelona po składnej akcji AP Reissa Błonie. Strzelcem był Stefan Wiśniewski. Druga natomiast z rzutu karnego po strzale Miłosza Kurzydłowskiego.  Wynik co prawda mógł być wyższy, ale brakło trochę skuteczności. Nie mniej jednak trzeba się cieszyć z gry i pierwszych punktów w lidze.
Obie nasze drużyny wygrały i cieszymy się, ponieważ pomysł utworzenia takiej drużyny dojrzewał już od dłuższego czasu. Ostatecznie pomysł poparły trzy kluby: AP Reissa Szczecinek, Błonie Barwice i Pionier 95 Borne Sulinowo. W składzie są również wypożyczeni zawodnicy Hubertusa Biały Bór. Mamy nadzieję, że dobrze przepracowany rok pokaże, że pomysł utworzenia reprezentacji powiatu szczecineckiego naprawdę ma sens i dołączą kolejne kluby.  Ani finansowo, ani osobowo żaden z małych klubów nie byłby w stanie dać dzieciom i młodzieży gry z najlepszymi zespołami w województwie. Utworzenie silnej drużyny powoduje, że zawodnicy mają ogromną motywację do pracy. Obecnie w strukturach naszego nowego projektu jest 40 zawodników: 20 w trampkarzu starszym i 20 w trampkarzu młodszym, dlatego, żeby zagrać w pierwszej jedenastce trzeba się mocno starać. Warto dodać, że w klubie prowadzona jest również praca z bramkarzami. Treningi bramkarskie prowadzi Kacper Tomaszewicz.
   Kolejny mecze odbędą się w Barwicach już w najbliższą sobotę 27 sierpnia. O godzinie 15 30 i 17 00 drużyny AP Reissa Błonie Barwice podejmować będą Gwardię Koszalin. Serdecznie zapraszamy.
Relacja z meczów AP Szczecinek – AP Reissa/ Błonie Grzegorz Tomaszewicz

IMG_1555[1]IMG_1547[1]IMG_1548[1]IMG_1551[1]IMG_1553[1]IMG_1554[1]IMG_1558[1]IMG_1559[1]IMG_1561[1]IMG_1562[1]IMG_1563[1]IMG_1565[1]IMG_1566[1]IMG_1567[1]IMG_1568[1]IMG_1569[1]IMG_1571[1]IMG_1572[1]IMG_1573[1]IMG_1574[1]IMG_1575[1]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *