Młodzicy Gryfa Szczecinek grali w maratonie siatkarskim w Łebie

W dniach 14-17.03.2019 zespół MKS GRYF Szczecinek uczestniczył w XXI Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie w kategorii młodzik. W rozgrywkach uczestniczyły 22 zespoły chłopców i 24 dziewcząt na ośmiu boiskach. Zespoły chłopców zostały podzielone na 4 grupy gdzie walczyły każdy z każdym i następnie zwycięscy grup walczyli o miejsca 1-4, drugie miejsca o 5-8 i tak dalej. Nasz zespół wywalczył 4 miejsce w grupie i grał o pozycje 13-16, gdzie ostatecznie po dwóch remisach zajął 16 miejsce. Remisy były dlatego gdyż system gier opierał się na grze do dwóch setów i mógł być remis. Zespół ze Szczecinka rywalizował w grupie z:
Kaliningrad, Lębork , Malbork, Lniane i Jastarnia a następnie w finałach z: Gdańsk, Koszalin i Olsztyn. Oprócz wymienionych zespołów w turnieju uczestniczyły również: Cuprum Lubin, Będzin, Zawiercie, Warszawa, Krotoszyn, Grodno, Tomaszów Mazowiecki, kadra woj. Pomorskie, kadra woj. Zachodniopomorskie, Szczecin, Darłowo, Elbląg, Grudziądz. Całość zawodów wygrał zespół KS Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonując w finale Grodno.
Zespół MKS Gryf Szczecinek wystąpił w składzie:
Cyprian Olejarczyk kapitan i zdobywca MVP naszego zespołu, Konrad Kawa libero, Jakub Woźniak, Marcek Kwak, Oskar Sakowski, Filip Polanowski, Miłosz Sobolewski, Gaspar Kuźma, Bartłomiej Radzymiński, Błażej Krywiński, Igor Studziński, Paweł Chmura.
Trenerem grupy młodzika jest: Krzysztof Gutowski przy wsparciu całego sztabu trenerskiego klubu.
Przy okazji trzeba zaznaczyć, że na tym turnieju było wiele drużyn, które uzyskały kwalifikacje do 1/4 mistrzostw Polski w kategorii młodzika, m.in również nasz zespół, który będzie walczył o półfinał w Kołobrzegu w dniach 22-24.03.2019 mając w grupie: Trefl Gdańsk, Energetyk Poznań, OPP Kołobrzeg, Szamotulanin Szamotuły i Koset Grudziądz.

wiadomość i zdjęcia: Magdalena Tomczak-Szybisty MKS GRYF Szczecinek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *