MKP z Drawą w pucharze – PILNE !!!

Odsłony: 198

W środę 9 marca odbyło się losowanie 1/4 i 1/2 z cyklu rozgrywek Pucharu Polski edycji ZZPN. Wiemy już, że grający w tej fazie pucharu zespół MKP Szczecinek w ćwierćfinale zagra z III ligową Drawą Drawsko. Poniżej zestaw par :
Termin rozegrania spotkań 1/4 PP ZZPN – 13.04.2016 r. (środa) godz. 17:00.

1.        Wybrzeże Rewalskie Rewal                –              Świt Szczecin

2.* Pogoń Połczyn Zdrój/Leśnik Manowo          –       Sława Sławno

3.             MKP Szczecinek                     –                      Drawa Drawsko Pomorskie

4.               Unia Dolice                           –                         Pogoń II Szczecin

* w przypadku awansu drużyny Leśnik Manowo, gospodarzem spotkania będzie drużyna Sławy Sławno. Zaległy mecz Pogoni z Leśnikiem rozegrany zostanie 30 marca.

Z kolei pary 1/2 Pucharu Polski ZZPN – Termin 11.05.2016 r.(środa) godz. 17.30 przedstawiają się następująco :

1. zwycięzca pary nr.1 z 1/4 – zwycięzca pary nr.2 z 1/4
2. zwycięzca pary nr.3 z 1/4 – zwycięzca pary nr.4 z 1/4

Gospodarzami spotkań 1/2 PP ZZPN będą drużyny określone w Regulaminie Rozgrywek Pucharu Polski ZZPN 2015/2016, tzn. gospodarzem będzie zespół występujący w sezonie 2014/2015 w niższej klasie rozgrywkowej.

Patrząc na wynik losowania, to do 13 kwietnia, zespoły  MKP i Drawa będą miały już za sobą po kilka kolejek rundy wiosennej, jedni w III, drudzy w IV lidze, a więc powinny być w pełnej dyspozycji meczowej. Zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek. Miejmy nadzieję, że tym razem mecz nie zostanie uznany, jako spotkanie podwyższonego ryzyka (choć nigdy nic nie wiadomo) i będą je mogli obejrzeć kibice w Szczecinku. Pragniemy też przypomnieć, że, aby zachęcić kluby do udziału w grach pucharowych, od poprzedniej edycji wprowadzono nagrody finansowe dla finalistów edycji wojewódzkiej. Zwycięzca finału dostaje 30 tys. złotych, a finalista 10 tys. złotych. Jest więc o co grać. Mamy też nadzieję, że w gronie finalistów znajdzie się drużyna szczecinecka, choć patrząc na losowanie, droga do finału nie jest wcale łatwa, gdyż staną na niej najprawdopodobniej dwa zespoły z III ligi. Najpierw Drawa, a potem najpewniej rezerwy Pogoni Szczecin. Jednak póki piłka w grze i mając świeżo w pamięci mecz z Gwardią, a Drawa prezentuje zbliżony poziom (może nawet słabszy), a Pogoń II może być tylko odrobinę lepsza, wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *