Mikołajkowy Turniej Reiss Cup o Puchar Krasnoludka

Odsłony: 185

4 grudnia 2015r na hali STO odbył się Mikołajkowy Turniej Reiss Cup o Puchar Krasnoludka, zorganizowany przez UKS Akademię Piłkarską Reissa w Szczecinku. Udział wzięło 7 drużyn ze szczecineckich przedszkoli, które rywalizowały na 3 boiskach systemem każdy z każdym. Emocjonujące mecze były rozgrywane na bramach dostosowanych do wieku Przedszkolaków, czas gry 1x 10 min a impreza odbywała się pod opieką Kadry trenerskiej szczecineckiej Akademii Reissa oraz przybyłego tego dnia do Szczecinka….Świętego Mikołaja.
Podczas Mikołajkowego święta Przedszkolaków doszło do sytuacji bez precedensu, ponieważ rozstrzygnięcie zawodów było tak zaskakujące, że czuwający nad wszystkim Święty Mikołaj musiał użyć swoich mocy by wyczarować nie jeden a siedem pucharów ! Wszystko dlatego, że po dokładnej analizie wyników meczów, zmierzeniu zaangażowania poszczególnych drużyn i opiekunów werdykt mógł być tylko jeden: Zwyciężyły i Pierwsze Miejsca zajęły wszystkie Przedszkola a sam turniej nabrał magicznego charakteru bo podobne sytuacje, zdaniem Świętego Mikołaja, mogą zdarzyć się tylko wtedy gdy wszystkie dzieci są grzeczne i uśmiechnięte jak tego dnia.

” Była to wzruszająca impreza bo emocje wyrażane przez przedszkolaków, ich całkowite zaangażowanie, brak jakiegokolwiek kunktatorstwa i interesowności stanowią prawdziwą kwintesencję sportu, pasji, zdrowej rywalizacji a uczestnictwo w podobnych projektach dla naszej akademii, pracowników jest szczególnym zaszczytem. Organizując kolejne zawody dla szczecineckich dzieci, skromne ale sfinansowane wyłącznie ze środków własnych, chcemy dać impuls do działania dla innych, że warto w najmłodszych inwestować trochę siebie bo podobnych emocji jakie widzieliśmy tego dnia na boiskach i poza nim próżno szukać na innych płaszczyznach a dla dzieci może stać się początkiem wspaniałej przygody. Budżety samorządowe z gumy nie są by finansować wszystko i wszystkich a przy odrobinie wyobraźni i chęci możemy naszym dzieciom dać tak dużo za tak niewiele i realizacji podobnych inicjatyw wszystkim życzymy ” – mówi koordynator APR Szczecinek Artur Kurzydłowski.
wiadomość i zdjęcia: AP Reissa Szczecinek

REISS CUP1REISS CUP-4REISS CUP-11REISS CUP-15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *