Mikołajkowe turnieje szczecineckiej akademii

Odsłony: 159

Za nami kolejna edycja Turnieju Mikołajkowego KRONO CUP organizowanego przez Akademię Piłkarską Szczecinek, wspieraną przez Kronospan Polska Sp. z o.o.
W sobotę 15 grudnia w sali przy ul. Wiatracznej w szranki stanęli ze sobą zawodnicy rocznika 2012 i młodsi (trenerzy Dorian Pacałaty i Piotr Kusiak). Od godziny 10:00 rywalizowały ze sobą 4 zespoły AP Szczecinek oraz zaproszeni goście – Gwardia Koszalin, Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk Koszalin i Brazilian Soccer School. W tym roku turniej dla najmłodszych odbył się bez punktacji. Miało to na celu integrację młodych zawodników, wychowanie piłkarzy zgodnie z zasadami fair play i przede wszystkim dobrą zabawę.
Mali zawodnicy grali na dwóch boiskach jednocześnie, w systemie ‘każdy z każdym’. Mecze trwały po 10 minut a zmiany zawodników w trakcie spotkania odbywały się w systemie hokejowym.
Na koniec rozgrywek każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar i medale.
Jak przystało na Turniej Mikołajkowy nie zabrakło również Św. Mikołaja, który odwiedził halę sportową i wręczył dzieciom słodycze.
Sponsorami turnieju byli Urząd Miasta Szczecinek i firma Kronospan Polska Sp. z o.o.
Tego samego dnia w sali przy ul. Jasnej rozegrany został mikołajkowy turniej towarzyski rocznika 2009 pod opieką trenerów Kamila Kota, Szymona Dobrosielskiego i Huberta Czeszczewika.
Od godziny 10:00 rywalizowały ze sobą 4 zespoły AP Szczecinek oraz zaproszeni goście – Pionier Borne Sulinowo, Pomorzanin Nowogard I, Pomorzanin Nowogard II.
Zawodnicy zmagali się z grą parę godzin. Było dużo pięknych akcji ale przede wszystkim też dużo zabawy, co jest najważniejsze w tym sporcie. Mecze rozgrywane były metodą ‘każdy z każdym’. Po kilku godzinach rozgrywek ostatecznie Turniej zwyciężyła AP Szczecinek I, która przegrała tylko jeden mecz w tych rozgrywkach.
Wyniki:
I miejsce – AP Szczecinek I
II miejsce – Pionier Borne Sulinowo
III miejsce – AP Szczecinek IV
IV miejsce – Pomorzanin Nowogard I
V miejsce – AP Szczecinek III
VI miejsce – AP Szczecinek II
VII miejsce – Pomorzanin Nowogard II
Warto też wspomnieć, że na obu turniejach zbierane były prezenty dla dzieci spędzających święta na Oddziale Onkologii i Hematologii w Szczecinie.

wiadomość: ap.szczecinek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *