AktualnościMłodzieżPiłka nożna

LWJ: Remis juniorów AP w Koszalinie

Visits: 110


                                              Gwardia Koszalin – AP Szczecinek 2:2 (0:1)

Gole AP: Maciej Kierzkowski, Robert Drzewiński

AP: Sochalski- Paszkowski, Nowicki, Wojtkiewicz, Frankowski, Czapla, Liniewicz (65. Hawryluk), Mallek (55. Drzewiński), Barański, Flis, Kierzkowski.

Sędziowie: Okunowicz, Kłos, Nadolski

W pierwszej połowie szczecineccy juniorzy rozegrali dobre spotkanie, a swoją przewagę udokumentowali ładną akcją, która płaskim strzałem z 18 metrów sfinalizował Kierzkowski. Mniej więcej 10 minut później w zamieszaniu w polu karnym Gwardii najprzytomniej zachował się Wojtkiewicz i skierował piłkę do siatki gwardzistów, jednak sędzia tego gola nie uznał.- Nie wiem naprawdę czemu arbiter nam tego gola nie uznał.- mówił portalowi po meczu trener Krzysztof Siemaszko.- Według mnie był to czysto zdobyty gol, ale sędzia prawdopodobnie dopatrzył się ręki któregoś z moich chłopaków. No cóż i tak bywa- dodał trener. W drugiej części niedzielnego spotkania odważniej do przodu ruszyli gospodarze i po błędzie na lewej strony obrony AP, poszło dośrodkowanie, a graczowi Gwardii wystarczyło dołożyć nogę i padło wyrównanie.- Był to jeden z nielicznych naszych błędów, za który srogo zapłaciliśmy- oznajmił Siemaszko. Potem znów do boju ruszyli chłopcy z AP i po ładnej akcji Kierzkowskiego i zagraniu wzdłuż linii pola karnego, formalności dopełnił Drzewiński i zespół ze Szczecinka powrócił na prowadzenie. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, w doliczonym czasie gry gospodarze wykonywali rzut wolny, a wrzucona na dalszy słupek piłka przeleciała nad wszystkimi graczami i wpadła do bramki. Radość i euforia zapanowała wśród miejscowych, a goście zasmuceni opuszczali boisko.- Oni byli szczęśliwi i zadowoleni, my mniej, bo jednak powinniśmy to spotkanie zakończyć zwycięsko. Na pewno nie pomógł nam też sędzia, który chyba trochę nas skrzywdził, nie uznając prawidłowo strzelonego gola przez Wojtkiewicza. Mimo wszystko jestem zadowolony z występu chłopaków- podsumował K. Siemaszko.

Po tym spotkaniu gracze ze Szczecinka nadal na drugim miejscu w tabeli z 36 punktami w dorobku, ale strata do lidera Salosu Szczecin powiększyła się już do 14 punktów. Na trzecim miejscu Świt Szczecin 31 punktów, a na czwartym AP Kotwica Kołobrzeg punktów 30. Właśnie z Kotwicą juniorzy AP spotkają się w następnym meczu, które być może zostanie rozegrane w Szczecinku już 28 kwietnia. Sprawa w toku załatwiania, a o jej finale poinformujemy. (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *