AktualnościInneTenis stołowy

Lewandowski i Biedziuk wygrywają Grand Prix Szczecinka w ping ponga

Visits: 153

Sypnęło niespodziankami podczas zakończonego w sobotę Grand Prix Szczecinka 2020 w tenisie stołowym. O największą postarał się 18-letni Szymon Stawowczyk, który w kat. Open niespodziewanie, ale całkowicie  zasłużenie zajął pierwsze miejsce. W meczu finałowym pokonał on doświadczonego zawodnika II-ligowego STLA Szczecinek – Adama Radzińskiego. Doskonała dyspozycja Szymona sprawiła, iż rzutem na taśmę wskoczył on na trzecie miejsce podium w ogólnej klasyfikacji. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Patryk Lewandowski, Mariusz Radziński, Sylwia Purlis oraz Jakub Lebiecki. Porażka Adama spowodowała, iż wspólnie z Patrykiem legitymowali się oni identycznym osiągnięciem. Aby wyłonić ostatecznego zwycięzcę, konieczny był dodatkowy pojedynek, w którym minimalnie lepszy okazał się Patryk, sięgając po raz pierwszy w karierze po zwycięstwo  generalce.  W kat. +50 w sobotnich zmaganiach zwyciężył po raz trzeci Antoni Biedziuk, pieczętując tym samym końcowy sukces. Kolejne lokaty zajęli: Andrzej Krawczyk, Andrzej Mysłowski, Ryszard Tomczak, Emil Barnaś oraz Waldemar Kowalczyk.