AktualnościPiłka nożna

Krystian Rudnicki kolejny nasz ,,stranieri”

Visits: 275

Jak już informowaliśmy w klubach ekstraklasy, I , II i III ligi występuje kilku zawodników mających w przeszłości związek ze Szczecinkiem.Grają oni w takich klubach jak: Pogoń Szczecin (Jarosław Fojut), Bytovia Bytów (Bartłomiej Poczobut), MKS Kluczbork (Krystian Rudnicki), Błękitni Stargard (Patryk Bednarski, Jakub Okuszko), Legionovia Legionowo (Mateusz Kwiatkowski), Drawa Drawsko (Mateusz Kosacki).   Jednym z nich jest Krystian Rudnicki, obecnie zawodnik pierwszoligowego MKS-u Kluczbork, który udzielił naszemu portalowi krótkiego wywiadu.
1. Jak zaczynałeś swoją przygodę z piłką nożną?
Moja przygoda zaczęła się w Szczecinku w UKS 7. Tam też dostałem się do klasy sportowej i tam uczyłem się wszystkiego od podstaw. Dzięki licznym treningom i turniejom zostałem zauważony przez kadrę szkoleniową województwa. Wtedy też dostałem się do kadry województwa i taki to był początek mojej przygody z piłką.
2. Jak to się stało , że zostałeś zawodnikiem Chemika Police?
Tak jak wcześniej wspomniałem zacząłem reprezentować nasze województwo w kadrze młodzieżowej i aby to dalej robić, musiałem przenieść się do gimnazjum sportowego w Szczecinie. Wtedy przyszła propozycja aby zmienić klub na Chemik Police. Długo się nie zastanawiałem, gdyż rocznik 1994 Chemika walczył o Mistrzostwo Polski Juniorów.
3. Twoim rywalem w klubie na pozycji bramkarza jest również pochodzący z Pomorza, Oskar Pogorzelec. Jak wygląda wasza współpraca?
Z Oskarem znamy się już bardzo długo. Chodziliśmy do tej samej szkoły w gimnazjum i razem chodziliśmy na treningi bramkarskie. Teraz jesteśmy w jednym klubie i nasza rywalizacja toczy się wyłącznie na tle sportowym. Oskar w tej rywalizacji ma dużego plusa, w postaci statusu młodzieżowca.
4. Jesteś na zapleczu ekstraklasy. Czy miałeś propozycję gry grać w najwyższej lidze w Polsce?
Do Kluczborka jestem wypożyczony z Pogoni Szczecin, także kiedyś mogłem już zagrać w ekstraklasie, nawet znajdywałem się w 18 meczowej. Z Pogonią jestem związany kontraktem do czerwca i zrobiłbym naprawdę dużo, aby przedłużyć kontrakt i móc reprezentować barwy Pogoni w ekstraklasie.
5. Jak postrzegasz nowy zespół w Szczecinku, Miejski Klub Piłkarski?
Myślę że to dobry pomysł połączyć dwa kluby w jeden, gdyż Szczecinek jest za mały, aby były w nim dwa kluby na niezłym poziomie. Mam nadzieję że dzięki temu piłka w Szczecinku pójdzie do przodu, a nowy klub wywalczy awans do III ligi.
6. Jak często odwiedzasz Szczecinek ? Jeśli w ogóle zajeżdżasz do Szczecinka.
Do Szczecinka przyjeżdżam niestety bardzo rzadko. Tylko wtedy, gdy mam urlop, mogę odwiedzić swoją rodzinę i dawnych znajomych. Do Szczecinka przyjeżdżam mniej więcej co pół roku.
7. Ile razy trenujecie i na co kładzie trener nacisk na treningu?
Gdy jest okres taki jak teraz, zazwyczaj trenujemy raz dziennie. Bramkarze trening zaczynają osobno ze swoim trenerem. Tam głównie się rozgrzewamy, a jak nie potrzebuje nas pierwszy trener i mamy więcej czasu dla siebie, to ćwiczymy głównie grę na przedpolu i interwencje meczowe na linii bramkowej.
8. A jak życie osobiste. Sam mieszkasz, czy już z kimś?
Jeżeli chodzi o moje życie osobiste, to już mam swoją jedyną wybrankę i jesteśmy już razem prawie dwa lata. Na dziś mieszkamy osobno, ponieważ moja ukochana studiuje w Szczecinie i właśnie 1 października zaczyna magisterkę. Ale dajemy radę i jak tylko możemy to jeździmy do siebie.
Dziękuję, pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dziękuję i również pozdrawiam .
(RaGla)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *