AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. znów wspiera najmłodszych piłkarzy!

Visits: 108

      W ostatnich dniach podpisana została kolejna umowa pomiędzy Akademią Piłkarską Szczecinek, a firmą Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. Na jej mocy wsparciem zostali objęci najmłodsi zawodnicy trenujący w klubie.

      Umowa pomiędzy dwoma podmiotami ma cykliczny charakter i trwa od kilku lat. Dzięki pomocy firmy do klubu trafiły znaczne ilości sprzętu sportowego, służące młodym adeptom piłki nożnej. Za każdym razem bowiem to oni są największymi beneficjentami. Podobnie będzie tym razem, gdyż sponsorowani będą skrzaty i żacy.

Ufundowanie sprzętu sportowego to tylko najbardziej widoczna część pomocy firmy Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. – mówi prezes Akademii, Szymon Bibik. – Oprócz tego nasz największy sponsor finansuje organizacje turniejów takich jak Krono Skrzat Cup czy Turniej Mikołajkowy Krono oraz pokrywa koszty wyjazdów na różnorakie rozgrywki. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podpisaliśmy kolejną umowę. Bez wątpienia pomoże to w harmonijnej organizacji zajęć dla najmłodszych graczy, a w konsekwencji pozytywnie wpłynie na ich rozwój.

        Najmłodsze grupy treningowe Akademii cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W drużynach U-6, U-7, U-8 i U-9 trenuje około 130 chłopców i dziewczynek. Grupy są tak liczne, że dzieci muszą trenować o różnych godzinach, gdyż – przede wszystkim w okresie zimowym – jest zbyt tłoczno. Nad wszystkim czuwają doświadczeni trenerzy, na czele z koordynatorem Akademii – Jakubem Śpiegowskim, który prowadzi grupę naborową i zespół U-7.

Cieszymy się, że firma Kronospan ponownie wesprze najmłodszych zawodników naszej Akademii. Pomaga nam to promować piłkę nożną wśród dzieci ze Szczecinka i okolic. Jest to niezwykle ważne, ponieważ sport powinien być częścią życia każdego dziecka. Regularny udział w treningach to nie tylko rozwój sprawności fizycznej. Zajęcia uczą funkcjonowania w społeczeństwie i wpajają wiele ważnych wartości. Dzięki wsparciu finansowemu dzieci mają zapewniony sprzęt i możliwość uczestniczenia w rozgrywkach, a trenerzy mogą skupić się na procesie treningowym oraz zadbać o optymalny rozwój najmłodszych – podsumowuje współpracę ze sponsorem koordynator Akademii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *