AktualnościInneKoszykówka

Koszalinianki lepsze od Gromu

Visits: 83

        W pierwszy weekend lutego, tuż po zimowej przerwie feryjnej, drużyny GROMu rozegrały spotkania ligowe z zespołami KSKK Koszalin. W sobotę 3 lutego 2018 w Turowie rywalizowały młodziczki. Ulegając po dość jednostronnym spotkaniu rozstrzygniętym w trzech kwartach silniejszemu zespołowi KSKK Koszalin. W czwartej kwarcie – przy rozstrzygniętym wyniku gra się wyrównała. Najjaśniejszym punktem zespołu Grzegorza Bolechowskiego była Michelle Mężykowska (15pkt), niemal osamotniona w walce po obydwu stronach parkietu.

GKS GROM Turowo  33 : 89  KSKK Koszalin  (11:24; 0:23; 8:24; 14:18)

Dla GROMu:  Mężykowska Michelle 15, Bolechowska Jagoda 6, Podpora Dominika 4, Kopernatzka Wiktoria 3, Mielnikiewicz Karina 2, Czapla Zuzanna 2, Jakubowska Julia 1.

Do końca zmagań ligowych, kategorii wiekowej U14K naszego województwa, został nam tylko jeden mecz z Kotwicą Kołobrzeg. Liczymy na poprawę gry naszych młodziczek, bo w rundzie rewanżowej w marcu, trudniej będzie dopisać drugie zwycięstwo w tabeli – ligi liczącej zaledwie cztery zespoły.

Drugie spotkanie minionego weekendu, to ponownie spotkanie z drużyną koszalińską. W sobotę 4 lutego 2018 w Koszalinie walczyły Kadetki. Gospodarz – drużyna złożona z połączonych sił UKS16 i KSKK, w tym starciu postawiły na obronę „zona press”. W pierwszej kwarcie GROM dość sprawnie radził sobie z pułapkami Koszalina, kończąc ataki grą w przewadze. Niestety w drugiej, obronę poprawiły koszalinianki. Po zmianie stron mecz się wyrównał, by w czwartej odsłonie Grom musiał uznać ponownie wyższość rywalek, prowadzonych przez Zbyszka Pietrzaka i Przemysława Pacynko. Jak widać nad elementem obrony na całym – jak również grze przeciwko „zonie” musimy nadal pracować, podsumowuje trener Marcin Gurtatowski.

UKS16 / KSKK Koszalin  85 : 45  GKS GROM Turowo

Dla GROMu:  Komorska Izabella 12, Zelmanowska Alicja 11, Wiśniewska Wiktoria 7, Nocek Julia 5, Noga Agata 5 (1×3), Sławińska Martyna 3, Tiede Narina 2.

Przed kadetkami jeszcze trzy spotkania ligowe U16K ZOZKosz. Rywale mniej wymagający, ale z pewnością nie będą to spacerki w parku. Najbliższy mecz z Wilkami Morskimi już w najbliższą niedzielę o 11:00 w Turowie.

wiadomość: grom.turowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *