AktualnościPiłka nożna

Koniec sezonu 2015/16 już za rogiem

Visits: 248


Jedna kolejka gier przed IV ligowcami i zespołami z Okręgówek Regionalnych oraz dwie serie przed Koszalińską Klasą Okręgową i można będzie „odtrąbić” koniec sezonu 2015/16 w naszym regionie.

W IV lidze jedyny nasz przedstawiciel MKP Szczecinek wyjedzie na mecz do Szczecina z Jeziorakiem. Tak się składa, że po ostatnich spotkaniach, zespół szczecinecki będzie miał ogromny problem z utrzymaniem 3 miejsca.  Aktualnie MKP zajmuje już 4 pozycję (50 p), bo wyprzedził go Hutnik Szczecin (52 p), który już zakończał rywalizację. Nasi gracze mogą jednocześnie zająć zarówno 3 miejsce (wygrana z Jeziorakiem, bez względu na inne wyniki), jak i 6 (przegrana z Jeziorakiem, przy równoczesnym zwycięstwie Iny z Odrą). Chcąc zatrzeć złe wrażenie z ligowych rozgrywek, zespół ze Szczecinka powinien ten mecz wygrać. Jak będzie przekonamy się już w sobotę 11 czerwca około godz. 14.00.

W KKO do końca sezonu jeszcze dwie serie spotkań. W najbliższej dojdzie do derby powiatu szczecineckiego, gdzie w Białym Borze, Hubertus zagra z Błoniami Barwice. Gospodarze już nie zmienią swojej pozycji w tabeli i zajmą na koniec sezonu 14 (spadkową) pozycję. Z kolei barwiczanie mają pewne utrzymanie na kolejny sezon, a ostatecznie ze względu na różne wyniki ostatnich dwóch spotkań, mogą zakończyć rywalizację i na 8 miejscu (dobry układ), a nawet przy  złym układzie na miejscu 12.

W Okręgówce Regionalnej gr. północ, jedyny nasz przedstawiciel Zawisza Grzmiąca, pojedzie na mecz do Barzowic z Darpolem.  Gospodarze to ostatni zespół tabeli, mający w dorobku zaledwie 4 punkty, więc faworyt tego spotkania może być tylko jeden. A wygrana dawać będzie Zawiszy 6 lokatę na koniec sezonu.

W Okręgówce Regionalnej gr. południe powiat szczecinecki reprezentują 3 zespoły. Swojej pozycji w tabeli nie zmieni już Pionier 95 Borne Sulinowo i zakończy rywalizację na miejscu 11. W ostatnim spotkaniu Pionier zagra w Świerczynie z Drzewiarzem. Szanse awansu o jedno miejsce z 9 na 8 ma Orzeł Łubowo o ile wygra w Mirosławcu z Mirstalem. Z kolei Wiarus Żółtnica przy dobrych układach innych spotkań i swoim zwycięstwie w Chwiramie z Sadem, może zając nawet bardzo wysokie 5 miejsce, ale przy złym układzie spotkań, może być również na 8 miejscu.

IV liga:

Jeziorak Szczecin – MKP Szczecinek sobota godz. 12.00

KKO:

            Hubertus Biały Bór – Błonie Barwice sobota godz. 17.00

OR gr. północ:

            Darpol Barzowice – Zawisza Grzmiąca sobota. godz. 17.00

OR gr. południe:

            Mirstal Mirosławiec – Orzeł Łubowo sobota godz. 17.00

Sad Chwiram – Wiarus Żółtnica sobota godz. 17.00

Drzewiarz Świerczyna – Pionier 95 Borne Sulinowo sobota godz. 17.00 (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *