AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Juve Cup Bydgoszcz z udziałem młodych zawodników z AP Szczecinek

Visits: 95

              W minioną sobotę AP Szczecinek brała udział w Turnieju Juve Cup w Bydgoszczy. Tym razem w szranki stanęli zawodnicy z roczników 2012 oraz 2013 i młodsi wspierani przez Kronospan Polska Sp. z o.o. (trenerzy Dorian Pacałaty i Piotr Kusiak).
W godzinach porannych mecze rozegrała drużyna z rocznika 2012, natomiast w godzinach południowych do turnieju przystąpili najmłodsi zawodnicy AP Szczecinek (2013 i młodsi).
Oprócz piłkarzy ze Szczecinka obecne był dwa zespoły szkółki Juventusu Bydgoszcz, Polonia Bydgoszcz i Mały Piłkarz Sępólno Krajeńskie. Grano systemem każdy z każdym, bez klasyfikacji. Jeden mecz trwał 20 minut. Na koniec turnieju każdy zespół otrzymywał pamiątkowe medale oraz puchar. Dodatkowo wyróżniono po jednym zawodniku z każdej drużyny, którzy byli mianowany do zespołu marzeń. Z naszej drużyn został wyróżniony Oliwier Malecki.
Zawodnicy rocznika 2013 i młodsi przystąpili do turnieju tylko w 5 osobowym składzie. Mimo problemów kadrowych storpedowanych przez choroby najmłodszych sportowców, drużynę godnie reprezentowali: Oliwier Malecki, Dominik Malecki, Franciszek Biaduń, Kacper Bobryk i Kacper Jaskułowski, którzy świetnie się spisali w bardzo wymagającym turnieju.
– „Dla tych najmłodszych sportowców było to wielkie przeżycie. Przez cały tydzień przed turniejem podczas treningów emocjonowali się i przeżywali wyjazd na turniej. Najważniejsze dla nas trenerów jest to, żeby dzieci dobrze się bawiły i czerpały radość z gry w piłkę, przy okazji poznając podstawowe przepisy gry. Dla mnie jako trenera była to okazja sprawdzenia umiejętności zawodników na tle rówieśników z innych klubów. Chciałbym szczególnie wyróżnić tę całą piątkę , ponieważ jako jedyny zespół mieliśmy tak okrojony skład. Grając łącznie 4 mecze po 20 minut każdy, młodzi adepci piłki nożnej poradzili sobie z wyzwaniem, prezentując umiejętności piłkarskie wyższe niż nasi przeciwnicy. Bardzo mnie to cieszy, że pracę i zabawę, którą wykonujemy na treningach rozwija naszych najmłodszych adeptów piłki nożnej w Szczecinku.” – mówi obecny na turnieju trener Dorian Pacałaty

wiadomość: ap.szczecinek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *