AktualnościBłonie BarwiceMłodzieżPiłka nożna

Juniorzy lepsi od seniorów w sparingu

Visits: 243

Zespół juniorów starszych AP Szczecinek, w sobotę 13 lutego, pokonał w meczu kontrolnym ekipę seniorów Błoni Barwice (KKO) 4:2 (4:1). Gole dla AP: Krystian Górka, Paweł Bednarski, Mateusz Gobis, Karol Jabłoński, dla Błoni: Łukasz Mikołajczyk i Igor Walczak. W pierwszej części gry juniorzy ze Szczecinka aż czterokrotnie trafili do bramki Błoni. Gole padały albo po błędach bramkarza z Barwic, albo po bardzo ładnych akcjach drużyny Akademii. Zespół z Barwic odpowiedział tylko jednym golem. Po zmianie stron częściej atakowali już barwiczanie, ale potrafili tylko raz zmusić do kapitulacji golkipera ze Szczecinka, mimo, że mieli sporo okazji, ale je marnowali. – W pierwszej połowie z naszej strony było więcej uwag do siebie czy dyskusji z sędzią, niż gry- powiedział portalowi dyr. sportowy Błoni Bogusław Jabłoński.- Znacznie lepiej było po zmianie stron, ale też byliśmy mało skuteczni. W drużynie testowany był Krystian Podgórski z MKP Szczecinek. Wypadł obiecująco, będziemy go nadal obserwować. Gdyby się udało nam dogadać z klubem szczecineckim, to być może byśmy go wypożyczyli. Po dłuższej przerwie zagrał też Mariusz Dziwirski oraz dwóch juniorów Sławomir Zieliński i Jakub Lewicki. Wszyscy wypadli według mnie pozytywnie- podsumował Jabłoński. –W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie i byliśmy zabójczo skuteczni- mówił z kolei trener AP, Krzysztof Siemaszko.- Graliśmy dużo piłką. Nie wdawaliśmy się w siłowe pojedynki.- W drugiej części było już niestety trochę gorzej, choć z całości meczu jestem zadowolony. Martwi mnie tylko dość groźnie wyglądająca kontuzja Mallka. Testowaliśmy jednego nowego gracza. Zaprezentował się pozytywnie. Dużo walczył, choć widać było, że nie jest zgrany z zespołem. Może być dla nas sporym wzmocnieniem – zakończył Siemaszko.
AP Szczecinek: Sochalski- Czapla, Górka, Wojtkiewicz, Frankowski, Jabłoński, Gobis, Bednarski, Paszkowski, Mallek, Drzewiński. Na zmiany wchodzili: Flis i zawodnik testowany.
Błonie: Kowalczuk- Podgórski, Kreft, Giżycki, Telążka, Stępień, Drab, Dziwirski, Bernaciak, Mikołajczyk, Walczak. Na zmiany wchodzili: Kreft do bramki oraz Adamiak, Olczyk, Zieliński, Lewicki.
Za tydzień zespół Błoni zagra w Złocieńcu z Włókniarzem Okonek, a juniorzy AP w Chojnicach z juniorami Chojniczanki. (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *