AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Jerzy Dudek w Barwicach

Visits: 65

18 stycznia 2016 roku z pewnością na długo pozostanie w pamięci zawodników Błoni, a także uczniów Zespołu Szkół w Barwicach. A to za sprawą przyjazdu legendarnego bramkarza Jerzego Dudka. Była to nagroda za zwycięstwo w wyzwaniu „Zaproś Jerzego Dudka do swojego klubu” w ramach dwuletniego programu Klubów Sportowych Orange. Warto dodać, że w zadanie oprócz zawodników zaangażowana była cała społeczność lokalna. Śmiało można powiedzieć, że dla klubu piłkarskiego, prowadzącego również szkolenie bramkarzy to największa nagroda. Nic więc dziwnego, że wszyscy byli bardzo podekscytowani.
Po oficjalnym przywitaniu, którego dokonał prezes klubu Błonie Barwice Grzegorz Tomaszewicz gość opowiadał o sobie, swojej przygodzie z piłką, sukcesach i wielkich klubach. Następnie pytania zadawali młodzi piłkarze. Jerzy Dudek wręczył również osobiście nagrody dla uczniów ZS za zwycięstwo w konkursie plastycznym. Były to torba, plecach i worek na w-f z logo Błoni Barwice. Otrzymali je: Konrad Skoczek, Julia Pietras oraz Kinga Rak. Nie mogło obyś się oczywiście bez tańca. Wszyscy uczyli się ruchów DUDEK DANCE.
Po części oficjalnej Jerzy Dudek wskoczył w dres i zagrał w meczu LOGIM Ligi, w którym zmierzyły się drużyny Gimnazjum i Liceum. Sędzią głównym był Dyrektor Zespołu Szkół w Barwicach Wojciech Kleszczonek. Mecz był bardzo wyrównany, zakończył się remisem 1: 1 i sędzia zarządził serię rzutów karnych. Jurek próbował uśpić czujność bramkarza przeciwników – Julka, ale ten stał na posterunku i obronił Jego strzał. Później młodzi zawodnicy mieli możliwość stanąć oko w oko z legendą piłki nożnej i strzelić mu karnego. Niektórym ta sztuka się udała. Tych, którzy nie strzelili pocieszamy, ponieważ nie takie sławy miały problem „wcisnąć” Jurkowi piłkę do bramki. Na koniec wszystkie grupy młodzieżowe miały możliwość trenować pod okiem mistrza. Były to przede wszystkim ćwiczenia na drabinkach koordynacyjnych z elementem strzału. Na koniec stwierdził, że trenerzy w Barwicach nie próżnują. Nasz gość znalazł również czas, by zagrać w tenisa stołowego, a także spotkał się w Dworze Pomorskim w Luboradzy z Zarządem, sympatykami i przyjaciółmi klubu Błonie Barwice a także wręczył osobiście specjalne podziękowania dla sponsorów klubu, bez których trudno byłoby prowadzić działania na tak szeroką skalę.
Jesteśmy przekonani, że wizyta ta wpłynie w znacznym stopniu na motywację zawodników. Jerzy Dudek pokazał, że marzenia się spełniają i bez względu na wielkość miejscowości jesteśmy w stanie wiele osiągnąć jeśli bardzo tego pragniemy.
Serdecznie dziękujemy Jerzemu Dudkowi za wizytę w Barwicach, a także Klubom Sportowym Orange za wspaniałą inicjatywę. 
Dziękujemy również dyrektorowi Zespołu Szkół w Barwicach za pomoc w organizacji spotkania oraz rodzicom naszych zawodników za pomoc i pyszne ciasta.

Wiadomość Grzegorz Tomaszewicz

15453524948413735302824232116151411861

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *