AktualnościIV ligaPiłka nożna

IV liga: Nieudana wyprawa MKP Szczecinek do Szczecina

Visits: 224


                                                Hutnik Szczecin – MKP Szczecinek 3:0 (2:0)

Gole gospodarze: 22. 24. i 48. minuta.

MKP: Wilczyński- Góra (55. Brodowicz), Kusiak, Hrymowicz, Jurjewicz, Bedliński, Węglowski (65. Jaworski), Jureczko, Winnicki (55. Malczyk), Jabłoński (65. Wyszyński), Szydlak.

Sędziowie: Arys, Kramer, Szefer.

Bardzo przykrą niespodziankę sprawili swoim sympatykom gracze szczecineckiego MKP. W 4 kolejce rundy wiosennej sezonu 2015/16 ulegli oni, w sobotę 2 kwietnia, w Szczecinie tamtejszemu Hutnikowi. Jak przekazał grający trener Zbigniew Węglowski- Sami jesteśmy winni tej porażki. Przegraliśmy przez indywidualne błędy w obronie. Winny jest cały zespół, bo nasze nastawienie do gry defensywnej było dziś złe. Dotknął nas też pewnie jakiś kryzys fizyczny i mentalny- kontynuował trener.- Wiem też, że nie możemy tracić tak głupio bramek, a zwłaszcza tak dużo. Przecież wiosną straciliśmy już 7 goli i to w 3 meczach. Niejednokrotnie mówiłem, że w każdym meczu będzie nam niezmiernie trudno, bo rywale nastawiają się na lidera i to czy u siebie, czy na wyjeździe musimy dać z siebie maksimum, aby osiągnąć sukces. Dziś tak nie było. Swoją drogą gospodarze wygrali zasłużenie. Zagrali ostro, walecznie i ambitnie. Nie jest to jakiś topowy zespół, ale grają niezłą piłkę. Teraz musimy to wszystko ogarnąć, wyciągnąć wnioski z tak wyraźnej przegranej, a przede wszystkim nauczyć się gry po presją, bo ona będzie obecna we wszystkich naszych spotkaniach- podsumował Węglowski.

Ze swej strony możemy tylko dodać, że trzeba wierzyć w to co powiedział trener i mieć nadzieję, że uda się rzeczywiście te wszystkie mankamenty wyeliminować. W przeciwnym wypadku łatwo nie będzie. Nie można żyć w przekonaniu, że wygrana w IV lidze bankowo się nam należy, bo tak wcale nie myślą inne drużyny. Dwie ostatnie porażki, to może nie jest jakiś ogromny kryzys, ale głośny dzwonek alarmujący już na pewno.

Pozostałe wyniki: Gryf Kamień Pom. – Kluczevia Stargard 0:1, Odra Chojna – Rasel Dygowo 2:1, Astra Ustronie Morskie – Dąb Dębno 3:2, Piast Chciwel – Iskra Białogard 3:0, Jeziorak Szczecin – Olimp Goscino 3:1, Ina Goleniów – Osadnik Myslibórz 1:0, Leśnik Manowo – Wiekowianka 1:0. W tabeli mimo drugiej z rzędu porażki przewodzi MKP 38 p, ale rywale zbliżają się na niebezpieczną odległość. Na drugiej pozycji Leśnik 35 p, na trzeciej Kluczevia 34 p, na czwartej Ina 33 p, na piątej Olimp 32 p.

(ZetPe).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *