AktualnościIV ligaPiłka nożna

IV liga: Kolejna przeszkoda wzięta. MKP mistrzem jesieni

Visits: 171

Olimp Gościno – MKP Szczecinek 0:1 (0:o)
Gol: 63. Jabłoński
MKP: Wilczyński- Góra, Kusiak, Kozanko (58. Brodowicz), B. Knajdrowski, Jabłoński (76. Sadzik), Węglowski, Malczyk (85. M. Knajdrowski), Jureczko, Szydlak, Maciejewski.

Sędziowie: Czyżak, Bauza, Gładun.
Szczecinecki MKP wygrał kolejny trudny, wyjazdowy pojedynek. Tym razem rywalem był rewelacyjnie spisujący się beniaminek Olimp Gościno. Oba zespoły w tabeli dzieliła różnica trzech miejsc i 3 punktów. Mecz zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami grającego trenera MKP Zbigniewa Węglowskiego do łatwych nie należał. Trzeba dodać, że o poczynaniach na boisku w sporej mierze decydował dość silny wiatr. W pierwszej części grający z wiatrem zawodnicy ze Szczecinka stworzyli kilka dobrych okazji do strzelenia gola. Najgroźniejszy strzał oddał Maciej Maciejewski, ale dobrze spisał się bramkarz miejscowych. Swoje okazje mieli też Jabłoński, Węglowski czy B. Knajdrowski, ale ich uderzenia mijały bramkę Olimpa. W drugiej części z wiatrem grali gospodarze i pewniej przesuwali się do przodu. Goście grali w swoim ulubionym stylu czyli szybkiej, dokładnej kontrze. Po jednej z takich kontr padł jedyny gol spotkania.- Wyłuskałem piłkę spod nóg rywala- mówił grający trener.- Szybko odegrałem ją do Macieja Maciejewskiego, ten bez przyjęcia przekazał ją Adamowi Jabłońskiego, który uderzył płasko po ziemi przy słupku i piłka wylądowała w bramce Olimpa. Gospodarze starali się nam zagrażać głównie ze stałych fragmentów gry (rzuty rożne, wolne). Posyłali wysokie, długie piłki w kierunku naszej bramki i czyhali na jakiś błąd naszych defensorów. Ci jednak do spółki z Patrykiem Wilczyńskim spisali się bez zarzutu i skończyliśmy mecz na „zero z tyłu”. Odetchnęliśmy z ulgą, bowiem po porażce Leśnika z Jeziorakiem nikt nam już nie odbierze mistrza jesieni. Teraz jeszcze trzeba wygrać ostatni mecz z Jeziorakiem i umocnić się na pozycji lidera. Potem już zasłużona przerwa, a po niej czas na przygotowania do decydującej wiosny- zakończył Węglowski.
Pozostałe wyniki XIV kolejki: Rasel – Kluczevia 0:1, Iskra – Osadnik 1:1, Jeziorak – Leśnik 1:0, Piast – Dąb 2:0, Gryf – Odra 2:0, Hutnik – Wiekowianka 4:0, Ina – Astra 0:0. Czołówka tabeli przedstawia się następująco: 1. MKP 31 p, 2. Kluczevia 28 p, 3. Leśnik 26 p, 4. Ina 26 p, 5. Olimp 25 p, 6. Dąb 24 p. (ZetPe).
Foto- archiwum (A. Jabłoński przy piłce, strzelił gola na wagę 3 punktów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *