Grali w siatkówkę w V Ogólnopolskim Turnieju Chłopców “Mini Gryf Cup 2020”

            W dniach 11-12 stycznia br. na hali sportowej przy ul. Wiatracznej w Szczecinku odbył się V Ogólnopolski Turniej Chłopców “Mini Gryf Cup 2020” w kategorii “dwójek i “trójek”.
W turnieju uczestniczyło 38 drużyn m.in. z Poznania, Milicza, Drawska Pomorskiego, Koszalina, Międzyrzecza, Starogardu Gdańskiego, Grudziądza, Lęborka, Połczyna Zdrój oraz ze Szczecinka.
W pierwszym dniu turnieju rozegrano grupowe mecze eliminacyjne metodą “każdy z każdym”. Najlepsze drużyny z każdej grupy eliminacyjnej awansowały do Finału “A”, gdzie rozgrywano mecze o najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej. Pozostałe drużyny również rozgrywali swoje mecze finałowe, odpowiednio w finale “B”, “C” i “D”.
Po rozegraniu wszystkich meczy, kolejność miejsc przedstawia się następująco:
kategoria “dwójek”
miejsce I – Akademia Siatkówki “Trzynastka” I
miejsce II – KAEMKA Starogard Gdański I
miejsce III – Mieszko Połczyn Zdrój I
miejsce IV – MKS Gryf Szczecinek I (w składzie: Adam Susiak, Aleksander Lipiński, Sergiusz Sochański)
……
miejsce XIX – MKS Gryf Szczecinek (w składzie: Grzegorz Duda, Aleksander Baranowski, Mieszko Chmielewski)

kategoria “trójek”
miejsce I – UKS Jedynka Międzyrzecz
miejsce II – KAEMKA Starogard Gdański I
miejsce III – TS KOSET Grudziądz
miejsce IV – MKS Gryf Szczecinek I (w składzie: Michał Tyluś, Filip Żmuda-Trzebiatowski, Filip Szczygieł, Olaf Kropidłowski)
……
miejsce IX – MKS Gryf Szczecinek II (w składzie: Krzysztof Duda, Mateusz Szpojda, Wojciech Wydmuch, Bartosz Makaryk)
miejsce X – MKS Gryf Szczecinek III (w składzie: Krystian Szymański, Jakub Moszkowicz, Patryk Karawajski)

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsze drużyny również puchary oraz medale).

Dodatkowe nagrody rzeczowe otrzymali zawodnicy szczególnie wyróżnieni:
1. najmłodsi uczestnicy turnieju (chłopcy z rocznika 2011) – Grzegorz Duda z MKS Gryf Szczecinek oraz Maciej Winiarski i Oskar Jankowski z SPS Lębork;
2 najlepszy zawodnik MKS Gryf Szczecinek w kategorii “dwójek” – Adam Susiak;
3. najlepszy zawodnik MKS Gryf Szczecinek w kategorii “trójek” – Filip Szczygieł;
4. MVP w kategorii “dwójek” – Kacper Wiśniewski z UKS Jedynka Międzyrzecz;
5. MVP w kategorii “trójek” – Tymon Humieniuk z Akademii Siatkówki “Trzynastka” Koszalin.

Turniej był współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz Urzędu Miasta Szczecinek.
Podziękowania należą się również licznym sponsorom tj.: Ewangelidzki Związek Braterski, Nadleśnictwo Szczecinek, Metalbit, WZ Eurocopert, PComputer, Comdrev, Intermarche, Kopalnia Surowców Mineralnych.

Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i realizacji turnieju bardzo serdecznie dziękujemy: Ochotniczej Grupie Ratowniczej TADMED za opiekę medyczną, trenerom klubu za pomoc przy prowadzeniu drużyn oraz za prowadzenie sekretariatu zawodów, zawodniczką i zawodnikom klubu ze starszych grup za sędziowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *