Finały Kinder+Sport w siatkówce chłopców

Odsłony: 188

 

W minioną niedzielę w hali przy ul. Wiatracznej w Szczecinku, rozegrane zostały Wojewódzkie Finały KINDER + SPORT w kategoriach „dwójek” i „trójek” chłopców, decydujące o tym, które drużyny będą reprezentować nasze województwo w Finale Ogólnopolskim w Częstochowie (7-10 lipca). MKS GRYF Szczecinek reprezentowała „trójka” w składzie: Gabriel Łosiewicz, Miłosz Sobolewski  i Ziemowit Stach i „dwójka”: Kuba Dziurdź, Kuba Woźniak i Cyprian Olejarczyk. „Trójka” po dość łatwym zwycięstwie w grupie, w ćwierćfinale zmierzyła się ze swoimi „kolegami z boiska” – SP 6 Kołobrzeg. Był to najtrudniejszy mecz turnieju, ponieważ przegrana na tym etapie oznaczała koniec marzeń o finałach w Częstochowie. Po zaciętym spotkaniu z awansu do „strefy medalowej” cieszyli się nasi zawodnicy. Równie zacięty mecz półfinałowy, z Podstawową Szkołą Katolicką z Koszalina, nasi młodzi siatkarze także rozstrzygnęli na swoją korzyść. W tym momencie awans do Częstochowy stał się faktem, ale swoją tegoroczną dominację w województwie nasza „trójka” potwierdziła wygrywając mecz finałowy z  III zespołem UKS Volley Wałcz. W meczu  o III miejsce Szkoła Podstawowa Katolicka uległa I zespołowi UKS Volley Wałcz. Tym samym do rozgrywek ogólnopolskich awansowały:

I miejsce: MKS GRYF Szczecinek

II miejsce: UKS Volley Wałcz – III zespół

III miejsce: UKS Volley Wałcz – I zespół

Zawodnikiem Turnieju w kategorii „trójek” został Ziemowit Stach.

Emocji, porównywalnych z tymi dostarczanymi przez naszą drużynę narodową, przysporzyli nam również chłopcy grający w „dwójkach”: Kuba Dziurdź, Cyprian Olejarczyk i Kuba Woźniak, którzy przed turniejem nie byli wymieniani w gronie faworytów. Jednak determinacja, wola walki i wiara w awans sprawiły, że po zaciętym meczu w tzw. „małym finale” nasza drużyna dosłownie „wyszarpała” miejsce na podium, pokonując II zespół Szkoły Podstawowej Katolickiej z Koszalina  w stosunku 32:30.

Awans do rozgrywek w Częstochowie w kategorii „dwójek” uzyskały drużyny:

I miejsce: „ŻAK-ESPADON” Pyrzyce

II miejsce: Szkoła Podstawowa Katolicka Koszalin – I zespól

III miejsce: MKS GRYF Szczecinek

Wszystkie drużyny dostały pamiątkowe dyplomy, a najlepsi także puchary, medale i                 upominki ufundowane dzięki środkom przekazanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Naszym zawodnikom i ciężko pracującemu przez cały rok trenerowi, Dariuszowi Bramborowi, serdecznie gratulujemy, życząc powodzenia w Ogólnopolskim Finale KINDER + SPORT w Częstochowie. Ciepłe słowa kierujemy również do kibiców, których doping pomagał chłopcom w najtrudniejszych momentach rywalizacji.

(tekst oraz zdjęcia: Ewa Marciniak-Stach- MKS Gryf).

DSC07334DSC07341DSC07349DSC07350DSC07364DSC07378DSC07380DSC07382DSC07398DSC07401DSC07405DSC07406DSC07407DSC07417DSC07439DSC07460DSC07465

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *