Dojechać na oparach … do awansu

Dojechać na oparach do kolejnej stacji benzynowej … zdarzyć się może każdemu kierowcy. Co to ma do koszykówki ? Tyle, że czasami i trener musi „na oparach dojechać” do końca ligi. Taka sytuacja spotkała zespół młodziczek GKS GROM Turowo w dniu 5 lutego 2017. W Koszalinie zespół Marcina Gurtatowskiego rozegrał swoje ostatnie ligowe spotkanie. Rywalem Turowa był lider tabeli U14 ZOZKosz – zespół Zbigniewa Pietrzaka KSKK Koszalin. Tego dnia niemal wszystkie znaki na niebie mówiły, że nie będzie łatwo i nie było. Począwszy od gołoledzi pod Szczecinkiem, która uwięziła zawodniczki GROMu, poprzez zachorowania i kontuzje. Zdolnych do gry w pierwszych minutach meczu było już tylko 8 zawodniczek. W systemie pasarella – to niemal ponadludzki wysiłek – aby ustać w walce przeciwko dwunastu przeciwniczkom, broniącym naciskiem na całym parkiecie. W każdej kolejnej odsłonie dwie zawodniczki musiały rozgrywać po dwie kwarty bez zmiany. O obronie akcji, szybko grającego przeciwnika, przez słabnący z minuty na minutę GROM nie było tego dnia mowy. To tyle na usprawiedliwienie wyniku, po prawdzie trzeba oddać, że nawet w pełnym składzie w tym sezonie Koszalinianki były poza naszym zasięgiem. Udawało się nam jedynie wygrywać poszczególne kwarty. Dziś walkę podjęliśmy i z podniesionymi głowami dotrwaliśmy do końca spotkania.

! GKS GROM nie przekłada spotkania w ostatnim momencie i nie daje walkowerów !

KSKK Koszalin  90 : 43  GKS GROM Turowo

(25:8; 14:10; 21:12; 30:13)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 9, Kowalik Joanna 8, Tiede Narina 7 (1×3), Nocek Julia 6, Komorska Izabela 6, Sobolczyk Martyna 4, Tomaszewska Eliza 3, Sobolczyk Julia 0.

Bardzo dziękuję wszystkim moim zawodniczkom, za walkę w tak trudnym momencie z wymagającym przeciwnikiem. Na bazie tak hartowanego charakteru możemy pozytywnie myśleć o kolejnych sezonach. Nasz czas jeszcze nadejdzie …Tyle mogliśmy dziś na parkiecie dokonać, żegnając ostatni mecz ligowy w systemie pasarella- kończy relację trener zespołu.

Gratulujemy KSKK Koszalin zwycięstwa w lidze oraz MKS Kusy Szczecin drugiego miejsca. Pora wyleczyć rany po trudnej końcówce ligi. Ostatecznie w rozgrywkach U14 naszego województwa zajmujemy trzecie miejsce, premiowane awansem do strefy rozgrywek z Wielkopolską.

W cieniu tej przegranej znalazł się pierwszy – historyczny awans GKS GROM Turowo do rozgrywek strefowych PZKosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *