Aktualności

Dobre występy młodych gryfitów

Visits: 97

W dniach 2-3.04.2016 r. w hali przy ul. Wiatracznej odbyły się dwa pierwsze turnieje kwalifikacyjne do tegorocznej edycji Zachodniopomorskiego Mini Volley Cup.

W sobotę rozegrano turniej “dwójek”, w którym udział wzięły zaliczone do tzw. Regionu Żółtego drużyny z Koszalina, Kołobrzegu, Łękna , Darłowa, Drawska i Szczecinka. Po rozegraniu 75 spotkań, w fazie grupowej i finałowej, zwycięzcami okazali się zawodnicy z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Koszalinie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca.  Na trzecim miejscu uplasowała się  drużyna z MKS GRYF Szczecinek, w składzie: Jakub Dziurdź, Cyprian Olejarczyk i Jakub Woźniak. Drugi nasz zespół w tej kategorii złożony z Konrada Kawy, Dawida Szymańskiego  i Oskara Sakowskiego zajął XVI miejsce.

W niedzielę rywalizowały drużyny z kategorii “trójek” z Wałcza, Koszalina, Kołobrzegu, Darłowa, Drawska, Łękna i Szczecinka. Po rozegraniu wszystkich spotkań fazy grupowej, półfinałowej i finałowej bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z MKS GRYF Szczecinek,w  składzie: Miłosz Sobolewski, Gabriel Łosiewicz, Michał Bielas i Ziemowit Stach, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania i zdobyli maksymalną ilość punktów (40) do tabeli eliminacyjnej Regionu Żółtego.  Na drugim i trzecim miejscu znalazły się drużyny reprezentujące Wałcz.

W obu turniejach drużyny z pierwszych trzech miejsc otrzymały medale i puchary pamiątkowe, które MKS GRYF ufundował dzięki środkom otrzymanym ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Dodatkowo każdy najlepszy zawodnik danej kategorii otrzymał od Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej statuetkę MVP. Miło nam poinformować, że  w kategorii “trójek” zawodnikiem turnieju wybrany został Ziemowit Stach.

Wszystkim Gryfitom i trenującemu ich Dariuszowi Bramborwoi serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w kolejnych turniejach eliminacyjnych Regionu Żółtego, które odbędą się w kwietniu w Koszalinie i w Drawsku Pomorskim.

 

Końcowa klasyfikacja turniejowa

“Dwójki”

 1. SP Katolicka Koszalin I
 2. SP Katolicka Koszalin II
 3. MKS GRYF Szczecinek
 4. Łękno I
 5. SSP1 Koszalin I
 6. SP Katolicka Koszalin III
 7. SP Katolicka Koszalin IV
 8. Darłowo II
 9. SP 13 Koszalin I
 10. SP 13 Koszalin II
 11. SSP 1 Koszalin III
 12. SSP 1 Koszalin II
 13. AMPS Kołobrzeg I
 14. Łękno II
 15. SSP 1 BRONEK Koszalin
 16. MKS GRYF Szczecinek II
 17. AMPS Kołobrzeg II
 18. Olimpijczyk Drawsko II
 19. Olimpijczyk Drawsko I
 20. Darłowo I
 21. AMPS Kołobrzeg III

 

“Trójki”

 1. MKS GRYF Szczecinek
 2. Wałcz I
 3. Wałcz III
 4. Kołobrzeg II
 5. SP Katolicka Koszalin I
 6. Kołobrzeg I
 7. Wałcz II
 8. Darłowo I
 9. SP Katolicka Koszalin II
 10. BRONEK Koszalin I
 11. Drawsko I
  1. Łękno
  2. Kołobrzeg III
  3. Kołobrzeg IV
  4. BRONEK Koszalin II
  5. Darłowo II
  6. BRONEK Koszalin III
  7. BRONEK Koszalin IV
  8. Darłowo II
  9. Wałcz IV

(Info i foto- MKS Gryf)

gryf3gryf2gryf1gryf4gryf5gryf6gryf7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *