Błonie wygrywają w sparingu z Zawiszą

Odsłony: 87

        W deszczowy wtorkowy wieczór zespół Błoni rozgrywał pierwszy mecz towarzyskich w ramach przygotowań do sezonu 2018/19. Barwiczanie na własnym boisku mierzyli się z grającą ligę niżej Zawiszą Grzmiąca. Nasi piłkarze wygrali ten sparing wynikiem 5-1. Z pewnością był to mecz towarzyski rozgrywany na luzie, bo nie dawno dopiero nasi piłkarze wznowili treningi i do pełni formy brakuje jeszcze z pewnością dużo. Różnicę klasy jednak pomiędzy zespołami było wyraźnie widać i gołym okiem mogliśmy zobaczyć kto w której lidze gra. Siła, szybkość czy umiejętności piłkarskie były oczywiście po stronie Błoni.
      Strzelanie w sparingu rozpoczął niezawodny w poprzednim sezonie Wojciech Gersztyn. Nasz snajper otrzymał podanie od Łukasza Mikołajczyka i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał byłego bramkarza Błoni, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił naszej bramki, Mateusza Kowalczuka. Dwie minuty później Gersztyn pakuję ponownie piłkę do siatki po asyście Patryka Kowalczyka. W 32 minucie w polu karnym faulowany był Marek Bernaciak a jedenastkę pewnie wykorzystał Gersztyn. Od początku drugiej połowy trener Drozdowski rotował w składzie zawodnikami rezerwowymi. W 48 minucie jedynego gola strzelili przyjezdni. Z okolic pola karnego gracz Zawiszy oddał techniczny strzał którego nie złapał Kacper Tomaszewicz i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki. W 70 minucie mocny strzał Dominika Wosia za pola karnego znalazł drogę do bramki, po błędzie Kowalczuka. Wynik meczu w ostatniej minucie meczu ustalił Łukasz Mikołajczyk.
      Dziś w zespole Błoni testowanych było trzech zawodników. O dalszych losach tych zawodników będziemy więcej wiedzieć w niedalekiej przyszłości.

Skład Błoni : Kacper Tomaszewicz – Łukasz Zbroszczyk, Zawodnik Testowany, Mariusz Kreft, Łukasz Mikołajczyk – Wojciech Łaniucha, Dominik Woś, Patryk Kowalczyk, Marek Bernaciak – Daniel Buszowiecki, Wojciech Gersztyn
Ponadto grali : Maciej Nowacki, Sebastian Adamiak, Hubert Skwarek, Mirosław Mikelczuk, Bartosz Krzyżanowski oraz dwóch Zawodników Testowanych. 

wiadomośc: http://www.bloniebarwice.vgh.pl/news.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *