AktualnościPiłka nożna

APEL- Oddaj krew dla Krystiana

Visits: 221

Krystian Rudnicki ma 22 lata . Swoją przygodę z piłką zaczynał w Wielimiu Szczecinek. Następnie był podopiecznym Michała Ponichtery w UKS-7 Szczecinek. Poprzez swoja determinację i chęć gry w piłkę nożną trafił do Chemika Police. Z Chemikiem Police wywalczył mistrzostwo Polski juniorów młodszych, później z Pogonią brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Później został wypożyczony do II-ligowego Kluczborka. Tam bił kolejne rekordy bez puszczonej bramki, trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski, zadebiutował w niej w oficjalnym meczu.

Pomoc polega na oddaniu krwi, gdyż Krystian choruje na ciężką anemię aplastyczną i potrzebny będzie przeszczep szpiku, bo dotychczasowe leczenie nie przyniosło efektów. Do momentu przeszczepu Krystian ma cyklicznie przetaczaną krew. Zainteresowanych pomocą, która nic nie kosztuje, zapraszamy do punktu krwiodawstwa w Szczecinku przy ulicy Kilińskiego 3 wraz z dokumentem tożsamości.

Numer telefonu: 94 373 74 78.

Krew oddawać można od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-10:00.

Grupa krwi dawcy nie ma znaczenia, gdyż tej brakuje w całym kraju.

Jak się przygotować:

– zjeść lekkie śniadanie bez tłuszczu

– w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litry płynów

– nie spożywać alkoholu i narkotyków

– dobrze wypocząć

– NIE ZGŁASZAJ SIĘ do oddania krwi, jeśli jesteś przeziębiony lub przyjmujesz jakiekolwiek leki, ODDASZ GDY WYZDROWIEJESZ.

!!! JEST AKCJA – JEST REAKCJA !!!” – piszą mieszkańcy w wywieszanych w całym mieście ogłoszeniach.

Pomoc Krystianowi zadeklarowali także kibice Pogoni Szczecin, którzy planują oddawać krew w swoim mieście.

Jeśli mieszkasz w województwie zachodniopomorskim i chcesz pomóc, zgłoś się na podany wyżej adres. To nic nie kosztuje, a możesz uratować marzenia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *