AP Szczecinek wśród pierwszych certyfikowanych szkółek w naszym województwie

Odsłony: 167

            Polski Związek Piłki Nożnej wystartował z pilotażowym programem certyfikowania najlepszych szkółek piłkarskich w kraju. Wśród tych, które zostały docenione jako pierwsze, w województwie zachodniopomorskim jest zaledwie osiem – w tym Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Szczecinek
Ideą innowacyjnego programu certyfikacji szkółek piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja faktycznej jakości szkółek.
Ocena odbywa się poprzez przyznanie danemu podmiotowi jednego z trzech certyfikatów – brązowego, srebrnego lub złotego, co świadczy o tym, że szkółka spełnia szereg kryteriów i daje gwarancje odpowiedniej jakości szkolenia. Takie wyróżnienie od PZPN oznacza, że doceniony podmiot dołącza do elitarnego grona szkółek, które są w naszym kraju jednymi z najlepszych miejsc do rozwijania piłkarskich umiejętności. Jest to istotna informacja dla rodziców, którym łatwiej będzie wybrać KLUB, do którego zapisać swoją pociechę.  Do pilotażowej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce 160 podmiotów (szacuje się, że w Polsce działa ok. 4 tysiące szkółek). Zdecydowana większość z nich w pierwszej kolejności może ubiegać się o otrzymanie certyfikatu brązowego, co będzie impulsem do dalszego rozwoju i furtką, aby w kolejnych latach starać się o odznaczenia wyższe. Te na dziś przysługiwać będą w zasadzie tylko nielicznym szkółkom.
Wśród wyróżnionych w tym roku jest zaledwie osiem podmiotów reprezentujących województwo zachodniopomorskie ! Są to: AP POGOŃ Szczecin, BAŁTYK Koszalin, CHEMIK Police, FALA Międzyzdroje, Kotwica Kołobrzeg, AP Szczecinek, GAVIA Choszczno oraz UKS Dębno. Proces weryfikacji potrwa kilka najbliższych miesięcy. Przed klubami m.in. jeszcze w lutym wyjazd do Warszawy i szkolenie w siedzibie PZPN. Finalnie certyfikaty zostaną wręczone we wrześniu. 20 ZAWODNIKÓW może maksymalnie trenować jeden szkoleniowiec, by ośrodek mógł się ubiegać o brązową gwiazdkę PZPN.
6 KRYTERIÓW będzie branych pod uwagę przy ocenie szkółek: infrastruktura, kwalifikacje trenerów, liczba zawodników na trenera, sprzęt, liczba drużyn i program szkoleniowy.

źródło: www.uksdebno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *