AktualnościLiga halowaPiłka nożna

ALHPN: JONEX wygrywa po raz trzeci z rzędu

Visits: 377

         Zwycięstwem JONEX-u zakończyła się VIII Edycja Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Ponichtery w Szczecinku. W meczu półfinałowym zespół Piotra Jonczyka wygrał z GT Projekty 7:0. W drugim półfinale Młodzi Wyjadacze wygrały z Mechanikiem Turowo 5:1. Oba mecze były w miarę zacięte choć wyniki na to nie wskazują. Mecz o III miejsce przyniósł jeszcze więcej emocji dla licznie w tym dniu przybyłej widowni. Na trybunach zasiadło około 100 osób. Po dobrym spotkaniu wygrały GT Projekty z Mechanikiem Turowo 5:3. Finał w którym spotkali się faworyci do wygrania tej ligi w tym roku JONEX z Młodymi Wyjadaczami przyniósł dużą dawkę piłkarskich emocji. Młodzi wygrywali do przerwy 3:2 i próbowali tę przewagę utrzymać w drugiej połowie. Niestety dla nich JONEX wyrównał a półtora minuty przed końcem spotkania grający w fioletowych koszulkach Wyjadacze strzelili sobie samobójczą bramkę. Do końca wynik się nie zmienił i zawodnicy Piotra Jonczyka cieszyli się z ponownego wygrania naszej ligi halowej. JONEX wygrywa nasze zmagania trzeci raz pod rząd. W ubiegłym roku zwycięstwo w finale przyszło im bardzo łatwo tak w tym roku finałowy mecz był dobrą reklamą piłki halowej w Szczecinku.

     Po rozegraniu meczu finałowego organizatorzy przeprowadzili dekorację zwycięzców oraz wręczyli nagrody w klasyfikacjach indywidualnych. Nagrody wręczał obecny w tym dniu w hali przy ulicy Wiatracznej dyrektor OSiR-u Szymon Bibik. Klasyfikację Króla Strzelców wygrał Łukasz Kościan z JONEX-u, który strzelił w całej edycji równe 50 bramek. Najlepszym Bramkarzem uznano Mateusza Kowalczuka z GT Projekty. Mateusz swoją nagrodę przekazał na rzecz Mateusza Sochalskiego z Młodych Wyjadaczy. Był to dowód uznania dla bramkarza rywali. Najstarszym zawodnikiem okazał się Bogusław Jabłoński z Pogoni Wierzchowo. Nagrodę FAIR PLAY ufundowaną przez AUTO GAZ RUMIŃSKI  dostał zespół FUTSAL KING. Najlepszym Zawodnikiem tegorocznej edycji został uznany Paweł Bednarski z Młodych Wyjadaczy. W tym sezonie mogliśmy na parkietach szczecineckich hal zobaczyć zawodników z różnych lig rozgrywkowych Polski. I tak grali zawodnicy z I Ligi – Bartek Poczobut(GKS Katowice), II Ligi – Karol Jabłoński, Filip Grabowski, Michał Barański wszyscy Błękitni Stargard, III Ligi– Paweł Bednarski – Gwardia Koszalin, Patryk Bednarski -Stilon Gorzów Wielkopolski, Jakub Karpiński oraz Fabian Walaszczyk z Bałtyku Koszalin. Grali również zawodnicy czwartoligowego MKP. Jak widać był cały wachlarz zawodników od I Ligi po pełnych amatorów.

Organizatorem jak co roku było Szczecineckie Towarzystwo Lig Amatorskich. Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejną edycję Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Szczecinku im. Zbigniewa Ponichtery, która rozpocznie się w grudniu tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *