AktualnościLiga halowa

ALHPN: I seria spotkań. Wpadka faworytów.

Visits: 529

Ostatecznie w 7 drużynowym zestawie, w niedzielę 6 grudnia rozpoczęła rywalizację V edycja Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Szczecinku. Na inaugurację rozegrano 3 spotkania. Oto wyniki i krótkie opisy:
SPORT/JAG – Jantar 2:0 (1:0)
Gole: 8. Podgórski, 22. Leszczyński
Sport-Jag: Grenda, Gobis, Leszczyński, Spyrka, Adamowicz, Podgórski, Bieguński.
Jantar: Kasowski, Ławryk, A. Wasilewski, Piskorski, Bednarczyk, P. Golański, A. Golański, P. Wasilewski, Grzywacz, Świgoński.
Mecz przez cały swój przebieg był raczej wyrównany, choć za faworyta uważany był młody zespół Sport-Jag. On też ostatecznie zwyciężył, lecz triumf nie przyszedł mu łatwo. Gdyby Jantarowcy byli odrobinę skuteczniejsi, to mogli się pokusić o strzelenie choćby honorowego gola. Tym razem jednak jeszcze raz młodzieńczy polot i fantazja wzięły górę.
Jonex – Wulkan Czarne 4:4 (2:1)
Gole Jonex: 5., 13. Bugaj; 29., 30. Apanel – Wulkan: 10., 17. Bednarski; 20. Sobczak; 28. Kościan
Jonex: Trakul, Brodowicz, Jabłoński, Apanel, Cabaj, Lubczyński, Szklarski, Popiel, Góralski, Skoczylas, Porucznik, Gruszecki, Mycyk, Bugaj.
Wulkan: Greczyszyn, Łacko, Sobczak, Dołgowski, Winnicki, Bednarski, Kościan, Purgał.
Choć przed spotkaniem za zdecydowanego faworyta uchodziła ekipa Wulkanu, oparta na graczach Sokoła Wyczechy (Słupska Klasa Okręgowa) wzmocniona grającym na co dzień w II- ligowych Błękitnych Stargard, Patrykiem Bednarskim, to całkiem niespodziewanie drużyna Jonexu postawiła faworytom dość duży opór, który ostatecznie pozwolił Jonexowi wywalczyć korzystny dla niego remis. Prowadzenia w 5 minucie niespodziewanie objęła ekipa Jonexu. Po następnych pięciu Wulkan wyrównał, ale jeszcze przed przerwą, to Jonex wyszedł na prowadzenie. Po przerwie gracze Wulkanu dość szybko wyrównali, a następnie objęli prowadzenie. Oba gole były dziełem Bednarskiego. Kiedy w 28 minucie podwyższyli na 4:2 wydawało się, Ze jest już po meczu. Tak jednak nie myśleli zawodnicy Jonexu, którzy w przeciągu 2 minut strzelili dwa gole i ostatecznie mecz zakończył się niespodziewanym, ale zasłużonym remisem.
Opak – Strażacy 2:6 (0:2)
Gole Opak: 16. Kwiatkowski; 19. Bernaciak – Strażacy: 8., 23., 27. Brzozowski; 24., 30. Bernatek; 1. Dobrosielski.
Opak: Kreft, Solarski, Zaborowski, Białczyk, Mazur, Kwiatkowski, Adamiak, Bernaciak, Neubeauer, Pająk, Bekisz.
Strażacy: Szymański, Brzozowski, Bernatek, Dobrosielski, Staciwa, Bakuła, Malczyk.
Najmniej wyrównany był trzeci niedzielny mecz. Już w 1 minucie zanotowano najszybciej strzelonego gola w tej edycji, który padł dla Strażaków za sprawą Dobrosielskiego. Kiedy w 8 minucie Strażacy podwyższyli na 2:0 wydawało się, ze mecz ten będzie dla nich łatwy i przyjemny. Tymczasem po przerwie w odstępie 3 minut dwa gole strzela Opak i sytuacja zaczęła być ciekawa. Jednak gracze Opaku dośc szybko opadli z sił i inicjatywę ponownie przejęli Strażacy, którzy strzelili po kolei 4 gole i nie tracąc już żadnego i odnieśli przekonywujące zwycięstwo.
Tabela po I kolejce: 1. Strażacy 1 3 6:2 2. Sport/Jag 1 3 2:0 3. Jonex 1 1 4:4 i Wulkan 1 1 4:4, 5. Jantar 1 0 0:2, 6. Opak 1 0 2:6. 7. Sokół 0 0 0 0.
ALHPN V- strzelcy: 3- Brzozowski (Strażacy); 2- Bernatek (Strażacy), Bednarski (Wulkan), Apanel (Jonex), Bugaj (Jonex); 1- Dobrosielski (Strażacy), Kwiatkowski (Opak), Bernaciak (Opak), Kościan (Wulkan), Sobczak (Wulkan), Leszczyński (Sport/Jag), Podgórski (Sport/Jag).
Przewinienia Fair Play: 1. Jonex 0, 2. Sport/Jag 1, 3. Wulkan i Strażacy po 2, 5. Jantar 4, 6. Opak 5.
Żółte kartki– 1 – Kreft (Opak)
Drużyna kolejki : Grenda(Sport-Jag)- Brzozowski(Strażacy), Kościan(Wulkan), Bednarski(Wulkan), Bugaj(Jonex) (ZetPe).

Foto- Strażacy pierwszym liderem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *