A Klasa: Turowo oraz Grzmiąca na czele tabeli

      Na czele tabeli po dwóch kolejkach A Klasy znajdują się dwa nasze zespoły. Prowadzi Mechanik Turowo a druga jest Zawidza Grzmiąca. Również bez porażki jest Pionier 95 Borne Sulinowo, który zajmuje piątą pozycję z 4 punktami. Oto szczegóły meczów z udziałem naszych zespołów:

Sokół Suliszewo – Pionier 95 Borne Sulinowo 2:2 (2:0)

Bramki dla Pionier 95 strzelili: Radosław Ufnal, Patryk Zaborowski

Pionier 95: Proniuk- Krzysztofiak, Wodzyński, K. Henkiel, Pawłowski, Zaborowski(85' Kaczmarek), Pasterczyk, Ufnal, Gajewski, Zapotoczny(70' Olkowski), M. Henkiel

Kartki: Marcel Henkiel (CZ- 2 Ż), Mikołaj Pasterczyk(Ż), Patyryk Zapotoczny(Ż)

Trener: Dariusz Łacny

     Zespół z Bornego Sulinowa przed tym meczem nie był stawiany w roli faworyta. Tym bardziej, że do przerwy przegrywał 0:2 z wyżej notowanym przeciwnikiem. W 59 minucie goście strzelili kontaktowego gola i zawodnicy Pionier 95 uwierzyli, że mogą jeszcze wywieść punkty z Suliszewa. Kilka minut później w 69 minucie zawodnicy z Bornego stracili zawodnika. Marcel Henkiel ujrzał czerwona kartkę po dwóch żółtych. Nie podłamało to zespołu gości a nawet w 79 minucie Zaborowski strzelił bramkę wyrównującą. Punkt wywieziony z ciężkiego terenu na pewno cieszy .

Mirstal Mirosławiec – Wiarus Żółtnica 3:1 (0:1)

Bramka dla Wiarusa: Jan Pietras

Wiarus: Bojar- Paweł Wasilewski, Adamowicz, Aleksandrzak, Bengsz, Kodz, M. Rychter, Szewczyk, K. Rychter, Staciwa, J. Pietras

Kartki: Paweł Wasilewski( Ż), Damian Bengsz(Ż)

Trener: Dariusz Mazur

     Gołą jedenastka w meczu z Mirstalem wystąpił Wiarus Żółtnica. Do przerwy Wiarus prowadził na boisku w Mirosławcu 1:0 po bramce strzelonej z rzutu karnego przez Jana Pietrasa. Faulowany w polu karnym był Mariusz Rychter. W II połowie niestety zabrakło sił zawodnikom z Żółtnicy co wykorzystali gospodarze i zdołali strzelić gościom trzy bramki. Jest to druga porażka Wiarusa w tym sezonie.

Mechanik Turowo – Redłovia Redło 7:3 (3:1)

Bramki dla Mechanika strzelali: Adam Jabłoński-3, Paweł Bugaj-2, Szymon Góra-2

Mechanik: Kononowicz – W.Bugaj(82' M. Bąk), Ludwiczak, Śpiewakowski, Dobrosielski, Góra(60' A. Sokołowski), Grzelak, Matejko, P.Bugaj, Jabłoński, Walczyński(60' Małecki)

Kartki: Wojciech Bugaj(Ż), Ernest Małecki(Ż), Adam Śpiewakowski(Ż)

Trener: Kamil Kot

      Drugie zwycięstwo osiągnęli zawodnicy z Turowa. Tym razem również zdecydowanie wygrali z Redłovią Redło. Jak widać wzmocniony w tym sezonie zespół Mechanika może powalczyć o dobre miejsce w tabeli co pozwoliłoby na grę w przyszłym sezonie w Klasie Okręgowej.

Grom Szwecja – Zawisza Grzmiąca 2:4 (1:2)

Bramki dla Zawiszy strzelali: Damian Jedliński-2, Kamil Schab-2

Zawisza: Jabłoński- Jedliński, Schab, Batogowski(40' J.Sękulski), Kowalczuk(85' Szafrański), Rumiński, Wieczorek, Ziętara(55' Szyjkowski), Dziuk, Górka, Rumiński(80' Śliwka),

Kartki: Mateusz Wieczorek(Ż)\

Trener: Tomasz Buzała

     Tak jak sezon temu Zawisza ma dobry początek. W dwóch meczach sześć punktów i fotel wicelidera . Jak wiadomo zespoły w obecnym sezonie walczą o bycie w dwóch grupach Klasy Okręgowej i taki cel przyświeca zawodnikom Zawiszy Grzmiąca. Jak na razie wszystko idzie z celem zespołu.

Hubertus Biały Bór – Sad Chwiram 2:1 (2:0)

Bramki dla Hubertusa strzelili: Mateusz Brzóskiewicz, Kacper Samborski

Hubertus: Oleniak- Apanowicz, Brzóskiewicz(89' Kwiecień), Wiktorczyk, Kielar, Guzowski, Kuśnierz(80' Kowalski), Borowicz, Kopiszka, Świrydo,

Kartki: Mateusz Oleniak(Ż), Paweł Kuśnierz(Ż)

Trener: Bartłomiej Borowicz

      Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie osiągnęli zawodnicy Hubertusa. Pokonali oni Sad Chwiram i zainkasowali pierwsze punkty. Oba zespoły w tym sezonie graja w mocno zmienionych składach. Obie te drużyny będą walczyć raczej o środek tabeli niż o wyższe cele. Zaznaczyć należy debiutancką bramkę w seniorach Kacpra Samborskiego niespełna siedemnastoletniego zawodnika gospodarzy.

Drzewiarz Świerczyna – Orzeł Łubowo 1:4 (1:0)

Bramki dla Orła strzelili: Maciej Kierzkowski-2, Piotr Krzysztofiak-2

Orzeł: Szymek – Taczko, Szwałek, Kierzkowski, Nowak(62' Przymeński), Leszczyński, P. Krzysztofiak(88' Olkowski),Kozłowski(35' Ochocki),Brzeziński, Boderek, Bartolewski

Kartki: Kamil Taczko(Ż)

Trener:————–

      Choć Orzeł przegrywał już w 5 minucie 0:1 to w II połowie zdołał strzelić cztery bramki i wygrać. Po meczu derbowym, w którym łubowianie przegrali 1:2 w trym meczu zespół był bardziej skoncentrowany. Choć pierwsza połowa nie należała do najlepszych to w drugiej goście byli zdecydowanie lepsi i pokazali to strzelając swoje bramki.

Pozostałe spotkania: Santos Kłębowiec – Głaz Tychowo 1:2.

      W tabeli prowadzi Mechanik Turowo przed Zawiszą Grzmiąca oba zespoły po 6 punktów. Piąty jest Pionier 95 z 4 punktami. Orzeł Łubowo oraz Hubertus Biały Bór zajmują odpowiednio szóste i siódme miejsce z 3 punktami. Wiarus bez punktów jest na przedostatnim trzynastym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *