AktualnościBłękitni Gonne MałeHubertus Biały BórKlub Sportowy Gwda WielkaPionier 95 Borne SulinowoPiłka nożnaPogoń WierzchowoSokół Spore

A Klasa: Pierwsze punkty Sokoła, Gwda Wielka, Pionier 95 i Hubertus wygrywają

Visits: 666

W ostatnią niedzielę 11 października swoje spotkania ligowe rozegrały nasze zespoły uczestniczące w rozgrywkach A Klasy. Pionier 95 pokonał u siebie Mirstal Mirosławiec, Hubertus w derbach powiatu szczecineckiego wygrał w Wierzchowie z tamtejsza Pogonią, Pierwsze punkty i to trzy zdobył Sokół Spore wygrywając u siebie Gryfem Dobrowo i KS Gwda Wielka wygrał u siebie z Huraganem Bierzwnica 2:0. Błękitni Gonne Małe ze względu na brak weryfikacji boiska swój mecz przełożył. Oto szczegóły:

Pionier 95 Borne Sulinowo – Mirstal Mirosławiec 1:0 (0:0)

Bramka: Maciej Górniak

Skład: Szóstak – Górniak, Sobol, Romanowicz(77′ A. Zdanowski), Polewczyk, Petrowicz(63′ R. Zdanowski), Pawłowski, Pasterczyk, Łacny, Hołubek(46′ Ufnal), Gajewski(46′ Wodzyński)

Zespół z Bornego Sulinowa pokonał Mirstal Mirosławiec i zajmują szóste miejsce w tabeli mając 6 punktów straty do lidera.

Sokół Spore – Gryf Dobrowo 2:1 (1:1)

Bramki: Andrzej Łochowicz-2

Skład: Lewandowski – Staciwa, Chołota(74′ Bujnowski), T. Dorc, D. Dorc, Dykas, Kijewski, Łobudziński, Łochowicz, Kałaczyński, Włodarczyk(83′ Głowacki)

Pierwsze punkty zdobyli w tym sezonie zawodnicy Sokoła Spore. Z pewnością cieszą bardzo mocno gdyż zdobyte w doliczonym czasie gry i to trzy. Zwycięska bramka padła w 92 minucie. Strzelcem obu bramek był Andrzej Łochowicz.

Pogoń Wierzchowo – Hubertus Biały Bór 0:4 (0:1)

Bramki: Hubert Kowal-2, Adrian Szwemiński, Tobiasz Czajkowski

Pogoń: Pacholczyk – Biesiada(8′ Wójtowicz), Czubaszek(70′ Nitsche), Hłek(70′ Gajek), B. Jabłoński, P. Jabłoński, Kaszubowski, Musiejuk, Polanowski, Sypko, Walczak

Hubertus: Czutro – Kasperowicz, Kowal(85′ Smulczak), Daszkiewicz(52′ Apanowicz), Raczyński, Śliwicki, Brzóskiewicz(82′ Kuśnierz), Czajkowski, Karniewicz(46′ Szwemiński), Orlik(72′ Tamioła), Szydłowski

Mecz w Wierzchowie był dobrym spotkaniem dla oglądających go kibiców. Choć gospodarze przegrali to emocji nie zabrakło. Od 82 minuty goście grali w dziesiątkę co i tak nie pozwoliło gospodarzom na strzelenie chociaż bramki honorowej.

KS Gwda Wielka – Huragan Bierzwnica 2:0 (0:0)

Bramki: Marcin Fijołek, Mariusz Kłos

Skład: Cywiński-  Kłos, Cabaj(76′ Kamiński), Mazur, Sulej, Kinic, Błanek, Makowski, Fijołek, Czub(79′ Rybiński), Czarnecki

Mecz w Gwdzie Wielkiej rozegrany w niedzielne popołudnie przyniósł wiele emocji. Do 20 minuty gospodarze próbowali sforsować obronę gości. Nie udawało się niestety. W 25 minucie meczu za słabe zagranie Kłosa do bramkarza i piłkę przejmuje zawodnik Huraganu. Bramkarz skraca mu drogę do bramki i zostaje trafiony piłką w rękę przed polem karnym. Cywiński zostaje ukarany czerwoną kartką i KS Gwda Wielka od tego momentu gra w dziesiątkę. Goście próbowali od tego momentu przejąć inicjatywę i strzelić gola. Najlepszy czas na to mieli między 35 a 45 minuta meczu. W tym czasie gospodarze grali w ósemkę. Przyczyna tego była kontrowersyjna decyzja sędziego, który nie podyktował za zagranie ręka w polu karnym gości rzutu karnego. Za dyskusję z sędzia Kłos i Czub ukarani zostali żółtymi kartkami i 10 minut kary. Przepis ten wszedł w tym sezonie. Gospodarze wybronili się i na drugą połowę wyszli bardziej zmotywowani. W 50 minucie Błąd bramkarza gości wykorzystuje Marcin Fijołek, który strzela do pustej bramki z 18 metra. W 58 minucie rzut rożny wykonuje Cabaj i futbolówka trafia do Kłosa, który z bliskiej odległości podwyższa na 2:0 dla gospodarzy. Goście próbowali zniwelować porażkę jednaj obrona oraz bramkarz gospodarzy nie pozwolili im na wiele. Zaznaczyć należy bardzo dużą ambicję i wolę walki w tym meczu zawodników z Gwdy Wielkiej. Jeśli chodzi o trójkę sędziowską to każdy może sie mylić tylko dlaczego akurat kolejny raz.  Dzięki temu zwycięstwu KS Gwda Wielka awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Pozostałe wyniki: Wicher Mierzym – Hajka Zegrze Pomorskie 4:1, Wicher Rąbino – Grom Świelino 1:3,