A klasaAktualnościBłękitni Gonne MałeMechanik TurowoPiłka nożnaPogoń WierzchowoSmak Pomorski Wilcze LaskiSokół Spore

A klasa: Grupa I – porażki, grupa III- zwycięstwa

Visits: 360

Tak się złożyło, że zespoły naszego regiony w grupie I A klasy przegrały, a w grupie III wygrały swoje mecze.
Iskra Kłanino – Sokół Spore 8:2 (2:1)
Gole Sokół: D. Dorc, Dykas.
Sokół: Dykas- Klepczarek, D. Dorc, Madajczyk, Łobudziński, Kaszubowski, Kijewski (55. Bednarski), Bujnowski (70. Kuciaba), T. Dorc, Apanel (15. Leniec), Leśniak.
Sędziowie: Więcek, Fiedurek, Kamil Szubert.

Bardzo przykrej porażki, wręcz pogromu doznali na zakończenie rundy jesiennej zawodnicy Sokoła Spore.- Chłopaki podeszli do tego meczu zbyt pewnie i mało skoncentrowani- mówił portalowi po meczu trener Sokoła, Janusz Berger.- W sumie zagraliśmy beznadziejne spotkanie i przegraliśmy zasłużenie. Pewien wpływ na tak wysoką porażkę miała też kontuzja Apanela już w 15 minucie. Pozostaliśmy bowiem z przodu bez „żądła”. Sporo nerwowości i nieporozumienia wprowadził swoimi decyzjami sędzia spotkania. Z drugiej strony to moi gracze zamiast grać, niepotrzebnie wdawali się z nim w dyskusję, co nic dobrego nie przynosiło. Szkoda punktów, ale teraz trzeba pomyśleć jak to wszystko uporządkować, aby wiosną grać zdecydowanie lepsze mecze- zakończył nie wesoło trener.
Baszta Sławno – Pogoń Wierzchowo 3:0
Pogoń: Pacholczyk- Jabłoński B., Biesiada, Kowalski, Świecki, Bujnowski, Łuczejko, Boderek, Dzimiński, Kakao, Kowalczyk
Sędziowie: Gogacz, Filus, Kaliszuk

– Dobrze, że runda się zakończyła- powiedział prezes Krzysztof Świdziński.- W przerwie zimowej musimy trochę pozmieniać w klubie, szczególnie pod względem podejścia do gry w meczach ligowych. Trochę zmian musi zajść. Jeśli chodzi o mecz to zagraliśmy pozytywnie. Choć przegraliśmy, to można być zadowolonym z gry. Była chęć gry i wola walki.- dodał prezes.
Pozostałe wyniki tej grupy: Wrzos Wrześnica – Grot Bonin 1 – 5,Passat Bukowo Morskie – KS Skibno 1 – 4, Strong Zielenica – LZS Kowalewice 3 – 0, Orzeł Smardzewo – Arkadia II Malechowo 0 – 3, Płomień Jeżyczki – Olympic Warszkowo 4 – 2 . W tabeli Sokół zajmuje 11 miejsce, a Pogoń ostatnie 14.
Błękitni Pomierzyn – Mechanik Turowo 2:5 (2:2)
Bramki Mechanik: Śpiewakowski-2, Małecki- 2, Pokusa
Mechanik: Bąk- Bugaj W., Bugaj Paw., Czapla, Kot, Ludwiczak, Małecki, Pabian, Pokusa, Serafin, Śpiewakowski
Sędziowie: Kraska, Kurasz, Latos

Gołą jedenastką wybrali się do Pomierzyna zawodnicy z Turowa. Nie przeszkodziło im to wygrać kolejnego meczu. – Choć przegrywaliśmy już po dwudziestu minutach 2:0, to zdołaliśmy do przerwy wyrównać, a po przerwie przechylić szalę na swoją korzyść- powiedział portalowi jeden z zawodników Mechanika.- Szkoda, że graliśmy gołą jedenastką. Dobrze, że runda już się zakończyła. Przyjdzie czas dla niektórych na rehabilitację oraz na wzmocnienie składu- dodał.
Smak Pomorski Wilcze Laski – LZS Karsibór 10:1 (4:1)
Bramki Smak:Popiel- 3, Sternal Pio.-2, Majchrzak-2, Bryszewski G., Butkiewicz, Makoś
Smak Pomorski: Czwar- Bryszewski G., Szałwiński, Grochala, Kaczor (46. Węgrzyn), Sternal Paweł, Sternal Piotr, Majchrzak, Popiel, Butkiewicz, Makoś
Sędziowie: Kamiński, Gocałek, Zdanowski R.

Mało kto przewidział taki wynik w Wilczych Laskach. Zespół gospodarzy dosłownie rozniósł gości z Karsiboru. Dość szybko zdobyta bramka, bo już w 4 min. po strzale Piotrka Sternala rozwiązała worek. Goście stracili drugą bramkę w 15 min. za sprawą Mateusza Popiela. Następnie w 17 min podwyższa Majchrzak po zagraniu Piotra Sternala . W 25 min. goście przeprowadzają pierwszą akcję i strzelają na 3:1, przy biernej postawie bramkarza gospodarzy.Do przerwy jeszcze Piotr Sternal podwyższył na 4:1.Po przerwie szybka bramka Makosia po strzale z 25 metrów. Od 50 minuty goście w 10- tkę, gdyż jeden z zawodników musi opuścić plac gry po dwóch żółtych kartkach. Od tej pory przewaga była już całkowicie po stronie Smaku. Swoje gole strzelili jeszcze Majchrzak w 70 min., Bryszewski G. w 77 min. Od 80 minuty meczu zawodnicy gości grają już w 8 osobowym składzie. Sędzia pokazał im dwie czerwone kartki za niepotrzebne dyskusje. W 81 min. gola strzela jeszcze Popiel. Następnie swoją bramkę zdobywa Butkiewicz w 86 min. Na koniec trzecią swoją bramkę w tym meczu, a dziesiątą dla zespołu w 89 minucie strzelił Popiel. Mecz całkowicie zdominowany przez zespół gospodarzy. Rywal nie stwarzał praktycznie groźniejszych sytuacji. Wszystkie akcje gości kończyły się na dwudziestym metrze od bramki Smaku.
Błękitni Gonne Małe – Grom Giżyno 8:3 (2:0)
Bramki dla Błękitnych: Żmudzki- 3, Steffen- 2, Nowak, Kikun, Leszczyński M.
Błękitni: Leszczyński. D- Kikun (48. Bartosiewicz), Kulik, Leszczyński M., Nazarewski (20. Urbaniak), Nowak, Podgórski, Polewski, Steffen, Suprun, Żmudzki
Sędziowie: Hajdasz R., Majorczak, Świerszcz

W ostatnim meczu tej rundy Błękitni pokonali groźny zespół z Giżyna i to bardzo wysoko.- Gra była w miarę wyrównana do 60 minuty, później można powiedzieć, że ich rozjechaliśmy- powiedział jeden z zawodników Błękitnych.
Reszta wyników tej grupy: Sokół Suliszewo – Bytyń Nakielno 4 – 0, Santos Kłębowiec – Legion Strączno 0 – 5, Znicz Dzikowo – Gryf Budowo 4 – 0. Na koniec rundy Mechanik jest na 3 pozycji , Błękitni plasują się na 4 miejscu, a Smak Pomorski na 7.

Foto: Mecz Smak – LZS Karsibór.
width="150"width="150"

Jeden komentarz do “A klasa: Grupa I – porażki, grupa III- zwycięstwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *