A klasaAktualnościB klasaPiłka nożna

A i B klasa: Lider zagra dla Gwdy? Turowo w walce o awans

Visits: 328

Kolejną serię rywalizacji zagrają zawodnicy A i B klasy. Zespoły z grupy I A klasy, Pogoń Wierzchowo oraz Sokół Spore rozegrają swoje mecze z zespołami zajmującymi wysokie miejsca w tabeli. Pogoń podejmować będzie Grot Bonin ( trzecie miejsce w tabeli), a Sokół zagra na wyjeździe ze Strongiem Zielenica ( czwarte miejsce w tabeli). – Powinniśmy zagrać w najsilniejszym składzie – powiedział portalowi prezes Pogoni Krzysztof Świdziński – Zagramy z pełnym zaangażowaniem. Jeśli poprawimy się w obronie i zagramy bardziej skoncentrowani, to myślę, iż możemy ten mecz wygrać – dodał prezes. – Powinniśmy już zagrać w pełnym składzie  – powiedział nam z kolei prezes Sokoła Przemysław Guła – Po ostatnich problemach ze składem, teraz powinno być lepiej. Choć zagramy z zespołem z czuba tabeli, to jedziemy powalczyć o kolejne punkty – dodał prezes.  Oba mecze rozpoczną się o godzinie dwunastej.

Zespoły z III grupy A klasy mają w tej kolejce rywali z dolnej część tabeli. Błękitni Gonne Małe podejmować będą ostatni w tabeli Santos Kłębowiec. – Rywal z pewnością nam punktów nie odda – powiedział prezes Błękitnych Marian Leszczyński – Będzie to z pewnością trudny mecz . Z takim rywalem, który jest niby skazany z góry na porażkę, gra się bardzo ciężko. Nie możemy zlekceważyć przeciwnika i trzy punkty będziemy mogli dopisać do swojego dotychczasowego dorobku po meczu – dodał prezes. Smak Pomorski Wilcze Laski podejmować będzie na swoim boisku Błękitnych Pomierzyn. Zespół gości zajmuje odległą jedenastą pozycję w tabeli, zdobywając dotychczas piętnaście punktów. Jedenaście mniej od gospodarzy. – Zagramy z pewnością o kolejne trzy punkty – powiedział nam trener z Wilczych Lasek, Tadeusz Kulik- Mamy zawodników kontuzjowanych: Popiel, Med. Nie wiadomo czy zagra Kacper Kozanko. Jesteśmy dobrej myśli i zagramy z pełnym zaangażowaniem – dodał trener. Na wyjeździe rozegra swoje spotkanie Mechanik Turowo. Zawodnicy z Turowa zagrają z Bytyniem Nakielno. Zespół gospodarzy plasuje się na dziewiątym miejscu z 22 punktami. Zespół z Turowa gra o awans, więc takie spotkania musi wygrywać. Mecze zespołów z Turowa i Wilczych Lasek rozpoczną się o godzinie 13.00, a mecz Gonnego o godzinie 12.00.

W jedynym meczu B klasy Lider Sępolno Wielkie podejmować będzie Drzewiarz Krosino. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.00. W przypadku zwycięstwa gospodarzy, to KS Gwda Wielka już na pewno zdobędzie awans do A klasy  z pierwszego miejsca.  W drugim spotkaniu Ostre Bardo dostanie punkty walkowerem za mecz z Polonią Stepień 3:0. W tej kolejce pauzuje KS Gwda Wielka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *