AktualnościInneKoszykówka

Turowo z sukcesem w Gimnazjadzie

Visits: 196

W ostatnich dniach zawodniczki GKS GROM Turowo kilkukrotnie gościły na parkietach w Koszalinie. Tym razem reprezentując Gimnazjum w Turowie 9 lutego 2017 stoczyły bój w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

Do turnieju półfinałowego Turowo awansowało z drugiego miejsca, przegrywając zaledwie jednym punktem w listopadzie ubiegłego roku, również w Koszalinie z gospodarzem turnieju regionalnego Gimnazjum nr 6. W pierwszym spotkaniu półfinału ten sam gospodarz wygrywa wysoko z Gimnazjum nr 2 Nowogard (49:9). Drugi mecz ma znacznie bardziej zacięty przebieg. Turowo walczy ze zwycięzcą regionu szczecińskiego Gimnazjum nr 32 – posiadającym w składzie kilka zawodniczek Kusego Szczecin. Przez całe spotkanie zawodniczki małego gimnazjum spod Szczecinka prowadzą kilkoma punktami. W końcówce czwartej kwarty tracimy koncentrację a wynik przełamuje liderka Szczecina – Weronika Olszewska (21pkt) i doprowadza na 50 sekund przed końcem do remisu 27:27. Po czasie dla Turowa przeprowadzamy dwie skuteczne akcje i nie oddajemy już zwycięstwa.

Gimnazjum Turowo  31 : 27  Gimnazjum nr 32 Szczecin (13:8; 2:9; 8:3; 8:7)

Dla Turowa:  Zelmanowska Alicja 9, Tiede Narina 7 (1×3), Szewczyk Karolina 7, Wit Anna 2, Sławińska Martyna 2, Nocek Julia 2, Kowalik Joanna 2.

Dla Szczecina: Olszewska Weronika 21, Czapska Katarzyna 2, Stadnik Oliwia 2, Boniewska Laura 2.

W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum 32 Szczecin pokonuje 35:26 Gimnazjum nr 2 Nowogard.

Zarówno Koszalin jak i Turowo ma już zapewnioną grę w finale województwa. Rozpoczyna się więc pierwszy mecz finału, gdyż spotkanie zostanie zaliczone do tabeli gier finałowych w kwietniowym turnieju finałowym w Turowie.

Skład Turowa oparty na 14 zawodniczkach Gromu narzuca w tym spotkaniu swój styl gry. Gramy mocno w obronie i szybko z tej obrony przechodzimy do ataku. Do przerwy prowadzimy 13 punktami. Po przerwie utrzymujemy to prowadzenie i po raz pierwszy w historii naszych zmagań w gimnazjadzie, pokonujemy wyraźnie Koszalin i z pierwszego miejsca meldujemy się w FINALE WOJEWÓDZKIM GIMNAZJADY !!!

Gimnazjum nr 6 Koszalin  25 : 36  Gimnazjum Turowo

(6:14; 3:8; 8:9; 8:5)

Dla Koszalina:  Chruściel Wiktoria 9, Urbańska Wiktoria 6, Nowak Alicja 4, Gregorczyk Julia 2, Mruczkowska Kornelia 2, Gołębiowska Karolina 2.

Dla Turowa:  Wit Anna 16 (1×3), Szewczyk Karolina 6, Zelmanowska Alicja 5, Tiede Narina 4, Sobolczyk Martyna 2, Kononowicz Magdalena 2, Sławińska Martyna 1.

Brawo dla wszystkich zawodniczek, pokazałyście charakter i kawał dobrego basketu. To zespołowość dziś zwyciężyła – zarówno w obronie jak i ataku.

Każda z Was wniosła wielkie poświęcenie do gry.

Jako Klub jesteśmy niezmiernie dumni, że już pierwsza klasa gimnazjum (11 zawodniczek) wspierająca dwie zawodniczki klasy trzeciej i jedną klasy drugiej, liczy się tak bardzo w rozgrywkach szkolnych naszego województwa. Przed nami jeszcze dwa lata gier – do końca gimnazjum – naszego i wszystkich innych.

Zwycięzcy w składzie:

Karolina Szewczyk (kapitan), Kononowicz Magdalena (III kl.G), Anna Wit (II kl.G), Sobolczyk Martyna, Sobolczyk Julia, Tiede Narina, Maciukiewicz Adrianna, Tomaszewska Eliza, Kowalik Joanna, Komorska Izabela, Bogdanowicz Kamila, Sławińska Martyna, Nocek Julia, Zelmanowska Alicja (I kl.G).

gimn5gimn4gimn3gimn2gimn1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *