Znów zagrają na boiskach

 

Kolejny weekend piłkarski przed sympatykami „kopanej”. Na boiska wyjdą przedstawiciele wszystkich klas rozgrywkowych.

W IV lidze będąca wiceliderem drużyna MKP Szczecinek, uda się na daleki i trudny wyjazd do Myśliborza, gdzie za rywala będzie mieć tamtejszego Osadnika. Oba zespoły maja różne priorytety. Gospodarze zawzięcie walczą o uratowanie miejsca w IV lidze, w tej chwili z dorobkiem 24 punktów zajmują 13 lokatę, która wciąż jest niepewna jeżeli chodzi o utrzymanie. Tutaj główną rolę odgrywać będzie liczba drużyn z naszego okręgu, która spadnie z III ligi, a warto przypomnieć, że zagrożone są zarówno drużyny koszalińskie Bałtyk (już spadł) i Gwardia (wciąż z szansami na utrzymanie, ale niewielkimi) oraz Drawa Drawsko. Zgoła inaczej wygląda sytuacja MKP, który nadal liczy się w walce o awans do III ligi. Tutaj praktycznie wszystko zależy od graczy szczecineckich, którzy muszą wygrywać i liczyć na potknięcia najgroźniejszego rywala, jakim jest Leśnik Manowo (ma 4 punkty przewagi), choć lekceważyć nie można Kluczevii Stargard (traci do MKP 1 punkt), Iny Goleniów, Astry Ustronie Morskie (tracą po 3 punkty) czy Hutnika Szczecin (traci 4 punkty).- Zdajemy sobie sprawę, że będzie to dla nas bardzo trudny mecz- mówił grający trener MKP, Zbigniew Węglowski.- Raczej wszyscy zawodnicy powinni być do mojej dyspozycji. Niektórzy narzekają na drobne urazy, ale to przeważnie nic poważnego. O ile w Myśliborzu strzelimy szybko gola, to nie powinno być źle. Trochę w nogach czujemy środowy mecz pucharowy, ale regenerujemy się, masujemy się i powinno być dobrze- zakończył Węglowski.

Z dwóch naszych zespołów w Koszalińskiej Klasie Okręgowej, u siebie zagrają zawodnicy Hubertusa Biały Bór, którzy za rywali będą mieli Leśnika II Manowo. Zespół białoborski stracił już praktycznie szanse na utrzymanie.- Już godzimy się ze spadkiem- powiedział nam prezes Hubertusa, Józef Walawko.- Będziemy robić wszystko, aby dograć ten sezon do końca, bo nie chcielibyśmy, by degradowano nas o dwie klasy. W sobotę nie zagrają Śmieszko, Kowal, Kopiszka wszyscy pauzują za kartki. Będziemy grać tymi,  których mamy- dodał prezes.

Barwickie Błonie zagrają mecz wyjazdowy. W Sianowie spotkają się z tamtejszą Victorią. Patrząc na ostatnie wynik spotkań wyjazdowych w wykonaniu Błoni, można stwierdzić, że będzie to kolejne bardzo trudne dla nich spotkanie.- Po raz kolejny mamy kłopoty ze składem. Na pewno zabraknie Syski (kontuzja) i Walczaka (wyjazd), a być może jeszcze kogoś innego- mówił portalowi dyr. Sportowy Błoni, Bogusław Jabłoński.- Skład uzupełnimy juniorami i pojedziemy powalczyć. Do końca musimy coś jeszcze ugrać, aby mieć pewne utrzymanie, choć spadek to raczej nam nie grozi- podsumował Jabłoński

W Okręgówce Regionalnej gr. południe praktycznie wszystkie nasze zespoły tej grupy, mają już zapewnione utrzymanie na następny sezon. W tej kolejce u siebie zagra Pionier 95 Borne Sulinowo, przed którym niezwykle trudne zadanie, gdyż za rywala będzie miał lidera zespół Pogoni Połczyn Zdrój.- Tym razem szykują się nam ogromne braki w składzie- przekazał nam trener Dariusz Łacny.- Nie zagrają Pater, P. Barański, Gałka, Ufnal, a pod znakiem zapytania stoją występy Oleszkiewicza i Pasterczyka. Z tego co do mnie dotarło, to i goście też mają swoje problemy. My mamy niewiele do stracenia, a sporo do zyskania. Trzeba będzie ogrywać młodych- dodał trener.

Orzeł Łubowo po wysokim zwycięstwie w poprzedniej kolejce, tym razem zagra w Świerczynie z zawsze nieobliczalnym Drzewiarzem.- U nich zawsze gra się bardzo trudno. Mecze ustawiają na niedzielę, bo tak im wygodnie. My z kolei wolelibyśmy grać w sobotę- mówił trener Orła, Tomasz Bykowski.- Zagramy bez Ochockiego(wyjazd) i Korczyńskiego (praca), a pod znakiem zapytania są Taczko i Pawlak (urazy). Nie musimy się mocno napinać, bo utrzymać, to się raczej utrzymaliśmy, a co dalej, okaże się po sezonie- dodał Bykowski.

Wiarus Żółtnica wyjedzie do Człopy na mecz z Unią, która jest jednym z dwóch outsiderów i nie powinien mieć problemów z zainkasowaniem 3 punktów, choć kłopoty kadrowe nie omijają zespołu Wiarusa.

Grający w gr. północnej tej klasy, zespół Zawiszy Grzmiąca podejmować będzie na swoim boisku ekipę Błękitnych ze Starego Jarosławia. Goście to niełatwy rywal, który zajmuje 5 lokatę w tabeli. Jarosławianie mieli znakomity start rundy jesiennej, kiedy to wygrali 5 kolejnych spotkań. Ostatnio spisują się już nieco gorzej, gdyż kolejno zremisowali i dwukrotnie przegrali. Zawiszanie nie mają jeszcze 100 procentowej pewności utrzymania, choć raczej nie powinno grozić im to najgorsze, ale chcąc być zdecydowanie pewnym powinni jakieś punkty jeszcze zdobyć. Być może uda się to w meczu z Błękitnymi.

Juniorzy AP Szczecinek, którzy już od dawna zapewnili sobie pobyt w tej klasie rozgrywkowej na następny sezon (przypomnijmy tylko, że są wiceliderem tabeli) wyjadą tym razem do Szczecina na mecz z liderującym Salosem. Choć szczecinianie w tabeli mają aż 15 punktów przewagi, to drużyna szczecinecka w dotychczas rozegranych 3 meczach między tymi zespołami ma dodatni bilans. Wygrała dwa z nich i jedno zremisowała, a więc nie zaznała goryczy porażki z liderem. Czy podtrzyma tą passę, okaże się w sobotę.- Tym razem mamy spore kłopoty ze składem- mówił nam trener AP, Krzysztof Siemaszko.- Zabraknie kontuzjowanych Nowickiego i Jabłońskiego, a także Mallka i Liniewicza. Braki te muszę kimś uzupełnić i pojedziemy powalczyć o jak najlepszy wynik oraz podtrzymanie dobrej passy w meczach z liderem- podsumował Siemaszko.

IV liga:

sobota 14 maja godz. 17.00 Osadnik Myślibórz – MKP Szczecinek

KKO:

sobota 14 maja godz. 17.00 Hubertus Biały Bór – Leśnik II Manowo

sobota 14 maja godz. 17.00 Victoria Sianów – Błonie Barwice

OR:

sobota 14 maja godz. 17.00 Pionier 95 Borne Sulinowo – Pogoń Połczyn Zdrój

sobota 14 maja godz. 15.00 Unia Człopa – Wiarus Żółtnica

niedziela 15 maja godz. 15.00 Drzewiarz Świerczyna – Orzeł Łubowo

niedziela 15 maja godz. 15.00 Zawisza Grzmiąca – Błękitni Stary Jarosław

A klasa:

niedziela 15 maja godz. 12.00 Orzeł Smardzewo – Sokół Spore

niedziela 15 maja godz. 12.00 Wrzos Wrześnica – Pogoń Wierzchowo

niedziela 15 maja godz. 12.00 Błękitni Gonne Małe – Błękitni Pomierzyn

niedziela 15 maja godz. 13.00 Sokół Suliszewo – Mechanik Turowo

niedziela 15 maja godz. 13.00 Smak Pomorski Wilcze Laski – Gryf Budowo

B klasa:

niedziela 15 maja godz. 16.00 Błękitni Ostre Bardo – KS Gwda Wielka

LWJ:

sobota 14 maja godz. 17.00 Salos Szczecin – AP Szczecinek (ZetPe).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *