AktualnościInneTenis stołowy

Znamy najlepszych pingpongistów na rok 2017

Visits: 144

Dobiegła końca, mająca wieloletnią tradycję kolejna edycja Grand Prix Szczecinka w tenisie stołowym. W sobotę hala Ślusarnia po raz ostatni w tym sezonie gościła najlepszych tenisistów powiatu oraz szczecineckiej ligi amatorskiej, którzy spotkali się na turnieju finałowym, by wyłonić mistrzów na rok 2017. Przed zawodami w obu kategoriach: Open oraz + 50 sytuacja na czołowych lokatach była tak wyrównana, że właśnie ten turniej miał decydować o końcowej kolejności. W kat. Open w finale spotkali się dwaj najlepsi zawodnicy: Kamil Kiljanek oraz Adam Radziński. Tego dnia zdecydowanie lepszy okazał się Kiljanek, który w przekonywujący sposób odniósł zwycięstwo 3:0, zapewniając sobie triumf w całym cyklu. Na najniższym stopniu podium uplasował się Patryk Lewandowski, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie. W kat. + 50 zwyciężył Andrzej Krawczyk przed Emilem Barnasiem, który po raz pierwszy w karierze dotarł do finału oraz debiutującym w rozgrywkach Krzysztofem Podziawo.

Dotychczasowy lider – Antoni Biedziuk, pomimo absencji z powodu kontuzji utrzymał swoją pozycję, z powodu słabszego występu współlidera Andrzeja Mysłowskiego, który uplasował się na czwartym miejscu.

Końcowa klasyfikacja po 5 turniejach wygląda następująco:

Kat. Open:

1. Kamil Kiljanek – 390 pkt

2. Adam Radziński – 372 pkt

3. Mariusz Radziński – 336 pkt

4. Lewandowski Patryk – 292 pkt

5. Grzegorz Kaczała – 274 pkt

6. Zientarski Andrzej – 268 pkt

Kat. + 50:

1. Antoni Biedziuk i Andrzej Mysłowski – po 380 pkt

3. Emil Barnaś – 336 pkt

4. Andrzej Podziawo – 296 pkt

5. Szatkowski Ryszard – 246 pkt

6. Ryszard Iżycki – 228 pkt

Dwunastu najlepszych zawodników otrzymało nagrody pieniężne, grawertony oraz statuetki ufundowane przez niezawodnych sponsorów:

– FUP "Irga"

– "Podimed" Sp. z o.o.

– PPH "Alfa Plus"

– Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka

– PHU Mauro

– PPH "Jonex"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *