Zmiany w szczecineckiej akademii-Jakub Śpiegowski nowym koordynatorem

Odsłony: 191

          Z początkiem stycznia dojdzie do zmian w strukturach Akademii Piłkarskiej i Miejskiego Klubu Piłkarskiego. Nowym koordynatorem Akademii zostanie Jakub Śpiegowski, który zastąpi na tym stanowisku Tadeusza Dattę. Doświadczony szkoleniowiec obejmie zespół juniorów starszych Akademii MKP.

Akademia Piłkarska jest w tej chwili w zupełnie innym miejscu niż w 2015 roku, gdy z koordynatorem Dattą rozpoczęliśmy swoją pracę w klubie – mówi Szymon Bibik, prezes AP Szczecinek. – Wówczas niemal od początku trzeba było budować strukturę szkoleniową i ostro rywalizować z innymi szkółkami piłkarskimi, które powstały w mieście. Dzięki wspólnej pracy wielu osób – przede wszystkim koordynatora – udało się zbudować klub na solidnych fundamentach, mający przed sobą dobrą przyszłość.

W chwili obecnej Akademia posiada dziesięć grup treningowych, a dwie kolejne – juniorzy młodsi i starsi – zostały włączone w struktury Miejskiego Klubu Piłkarskiego. Dzięki temu najzdolniejsi zawodnicy mają możliwość grać w IV. lidze, wskutek czego zdobywają niezbędne doświadczenie w piłce seniorskiej. W młodszych grupach niemal normą jest już obecność na zajęciach dwóch trenerów, a każdy z nich pracuje maksymalnie w dwóch rocznikach. Sukcesywnie wprowadzany jest podział grup na początkujące i zaawansowane, dzięki czemu treningi są dostosowane do umiejętności zawodników.

W ostatnich miesiącach wdrożyliśmy profesjonalny dziennik elektroniczny i możemy monitorować postępy każdego zawodnika. Dostęp do platformy otrzymali także rodzice. Naszym celem na najbliższą przyszłość będzie podział grup na mniejsze, po to by trening był intensywniejszy i efektywniejszy. Chcemy dać trenerom możliwość rozwoju poprzez pracę w Akademii, a nowy koordynator wydaje się być odpowiednią osobą, która zapewni oczekiwane przez nas wsparcie merytoryczne– komentuje Bibik.

Śpiegowski to współtwórca popularnego portalu pilkanoznadladzieci.pl i autor wielu publikacji, m.in. "Zabawy piłkarskie dla najmłodszych" i "44 małe gry dla skrzatów, żaków i orlików". Prowadzi też szkolenia oraz występuje na konferencjach dla trenerów w całej Polsce. W Akademii pracował już z drużyną U15, a w chwili obecnej szkoli dzieci w zespołach U6 i U7. Wcześniej był trenerem w Arce Gdynia i Brazilian Soccer Schools. Ukończył wychowanie fizycznie na UKW w Bydgoszczy i AWFiS w Gdańsku, posiada licencję UEFA B i jest w trakcie kursu UEFA A. Od stycznia niezmiennie będzie odpowiadał za prowadzenie dwóch najmłodszych grup klubu, a poza tym koordynował będzie funkcjonowanie wszystkich pozostałych skupionych w Akademii Piłkarskiej – do trampkarzy (U15) włącznie.

Dotychczasowy koordynator przejmie zespół juniorów starszych od Krzysztofa Siemaszko, który po wielu latach kończy pracę w drużynach młodzieżowych. Przez ten czas wyszkolił wielu solidnych graczy i zapisał swoją bogatą kartę w historii szczecineckiej piłki nożnej. Obok Datty za szkolenie juniorów odpowiadał będzie w dalszym ciągu Grzegorz Zagierski, a nieco silniejszą pozycję w strukturze szkoleniowej zyska dodatkowo trener seniorów – Zbigniew Węglowski. – Chcemy, by trener Węglowski na bieżąco monitorował postępy juniorów i chętnie korzystał z nich w meczach pierwszego zespołu. Przez ostatni rok do seniorów wprowadziliśmy m.in. Michała Barańskiego, Pawła Bednarskiego, Kamila Schaba czy Mateusza Sochalskiego. Teraz czas na kolejnych uzdolnionych graczy – kończy Bibik.

AKTUALNA STRUKTURA SZKOLENIOWA AKADEMII PIŁKARSKIEJ I AKADEMII MKP:

AKADEMIA PIŁKARSKA

U6 2012 trener: Jakub Śpiegowski / asystent: Piotr Kusiak

U7 2011 trener: Jakub Śpiegowski / asystent: Dorian Pacałaty

U8 2010 trener: Maciej Góra / asystent: Szymon Dobrosielski

U9 2009 trener: Kamil Kot / asystent: Szymon Dobrosielski

U10 2008 trener: Krzysztof Kutrowski

U10 2008/2009 trener: Hubert Czeszczewik

U11 2007 trener: Jarosław Kozanecki / asystent: Dorian Pacałaty

U12 2006 trener: Marcin Brzozowski

U13 2005 trener: Michał Ponichtera

U15 2003/2004 trener: Dariusz Mazur / Bartłomiej Szwałek

AKADEMIA MKP:

U17 2001/2002 trener: Grzegorz Zagierski

U19 1999/2000 trener: Tadeusz Datta


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *