Zawodnicy Gryfa w KINDER+SPORT

W dniach 7-10 lipca w Częstochowie rozegrany został  XXII Ogólnopolski Finałowy Turniej KINDER+SPORT. Impreza ta od 9-ciu lat rozgrywana jest w Polsce i uznawana jest za Mistrzostwa Polski w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. W finale bierze udział po 48 najlepszych w kraju drużyn wyłonionych w drodze eliminacji rejonowych i wojewódzkich. W tym roku do Częstochowy przyjechało ponad 1200 młodych adeptów siatkówki, którzy rozegrali zawody w kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek”.

Milo nam poinformować, że w gronie reprezentantów naszego województwa znalazły się także dwa zespoły z MKS GRYF Szczecinek – „dwójka” i „trójka” chłopców.

Trójka” w składzie: Ziemowit Stach, Gabriel Łosiewicz, Miłosz Sobolewski i Michał Bielas w I fazie turnieju uzyskała awans do zespołów walczących o miejsca 1-24. W II fazie, po zaciętym spotkaniu uległa w tie-breaku drużynie z Będzina, co zamknęło drogę do walki o miejsca 1-16. Ostatecznie chłopcy zajęli XX miejsce, pokonując na parkiecie m.in. zespoły Asseco z Rzeszowa czy Trefla Gdańsk. Przypomnijmy, że w ub. roku ci sami chłopcy grali w Mistrzostwach Polski w Krakowie w kategorii „dwójek”, zajmując tam 35 lokatę. Widoczny jest postęp młodych Gryfitów, dla których XX miejsce w Mistrzostwach jest dużym sukcesem., tym bardziej, że turniejowa drabinka naprawdę nie była dla chłopców sprzyjająca.

Nasi młodsi zawodnicy, w składzie: Cyprian Olejarczyk, Jakub Dziurdź i Jakub Wożniak, dla których był to pierwszy turniej tej rangi zajęli 42 miejsce.

Wszystkim zawodnikom i wytrwale ich trenującemu Dariuszowi Bramborowi dziękujemy i serdecznie gratulujemy, wierząc że ich dalsza ciężka praca przyniesie awans także do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Specjalne podziękowania składamy także OSiR Szczecinek, który finansowo wsparł wyjazd drużyn do Częstochowy.

kinder2 kinder6kinder3 kinder4 kinder5kinder7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *