AktualnościBłonie BarwiceMechanik TurowoOrzeł ŁubowoPiłka nożnaWiarus ŻółtnicaZawisza Grzmiąca

Zawisza Grzmiąca pierwszym liderem, w derbach powiatu lepsi goście

Visits: 259

W ubiegły weekend 17-18 sierpnia rozpoczęła swoje rozgrywki Klasa Okręgowa. Nasze zespoły zagrały między sobą a tylko Zawisza Grzmiąca grał z rywalem z innego powiatu. W dwóch meczach doszło do derbów powiatowych. Turowo podejmowało Barwice a Łubowo Żółtnicę. Oto szczegóły tych meczów:

Zawisza Grzmiąca – Sad Chwiram 10:2 ( 5:1 )

Bramki dla Zawiszy strzelali: Kamil Schab-3, Mateusz Winnicki-2, Dawid Kowalczuk-2, Damian Jedliński, Mateusz Wieczorek, Kamil Cateiwcz

Skład Zawiszy: Dykas- Guła, Winnicki, Klepczarek, Bator, Catewicz, Jedliński(55′ Wieczorek), Kowalczuk, Schab, T. Sękulski, J. Sekulski

Żółta kartka: Kamil Schab

Zespół z Grzmiącej rozgromił swojego rywala którym był Sad Chwiram aż 10:2 i został pierwszym liderem Klasy Okręgowej. W pierwszym składzie zespołu znalazło się aż czterech zawodników, którzy przyszli do klubu w przerwie letniej. Gospodarze już w pierwszej minucie zdołali strzelić bramkę. Szybko jednak bo w ósmej doszło do remisu. Od tego momentu na boisku rządzili tylko gospodarze. Do przerwy 5:1 a po przerwie również Zawisza dążył do kolejnych bramek i zakończyło się wynikiem dwucyfrowym.

Orzeł Łubowo – Wiarus Żółtnica 0:1 (0:0)

Bramka dla Wiarusa: Konrad Kodz

Orzeł: Szymek- Maciej Kirzkowski, P. Krzysztofiak, H. Krzysztofiak, J. Krzysztofiak(75′ Stawniczy), M. Krzysztofiak, J. Podgórzański, Ł. Podgórzański(65′ Mikołaj Kierzkowski), Przymeński, P. Spryszyński, Szwałek

Wiarus: Przybyłko- Zaborowski(70′ Paweł Wasilewski), Aleksandrzak(66′ Więckowski), Kodz, Pietras, M. Rychter(80′ Kubicki), K. Rychter, Świrski, Talaga, Patryk Wasilewski(60′ Adamowicz), A. Wasilewski

Żółte kartki: Maciej Kierzkowski(Orzeł)

W niedzielę 18 sierpnia na boisku w Łubowie tamtejszy Orzeł podejmował w derbach powiatu Wiarusa Żółtnica. Jak przystało na mecz derbowy należał on do spotkań bardzo zaciętych. O wyniku przesądziła bramka strzelona przez zawodnika z Żółtnicy Konrada Kodz, który zapewnił trzy punkty dla gości.

Mechanik Turowo – Błonie Barwice 1:3 (1:1)

Bramki: Mechanik: Paweł Bugaj, Błonie: Wojciech Łaniucha, Łukasz Drab, Dominik Woś

Mechanik: K. Bąk-  Boderek, Kozanecki, P. Bugaj, Dobrosielski, Góra, Grzelak, Jabłonski, Ludwiczak, Małecki, Matejko

Błonie: Mariusz Kreft – Łukasz Zbroszczyk, Adam Kalota, Michał Leszczyński, Hubert Skwarek (Marcin Pieczara 70′) – Wojciech Łaniucha, Dominik Woś, Łukasz Drab (Piotr Pietrusiak 83′), Marek Bernaciak (Mariusz Kondratowicz 75′) – Wojciech Gersztyn, Daniel Buszowiecki (Wiktor Wasyłyszyn 60′)

Żółte kartki: Mechanik – 1 (Paweł Ludwiczak), Błonie – 3 (Daniel Buszowiecki, Łukasz Zbroszczyk, Michał Leszczyński)

Udanie sezon 2019/20 rozpoczęli piłkarze Błoni Barwice. Nasi zawodnicy w pierwszym meczu grali na wyjeździe z Mechanikiem Turowo. Po dość dobrym spotkaniu Barwiczanie pokonali swoich rywali  3-1. Wiadomo było przed meczem że spotkanie w Turowie do łatwych należeć nie będzie i w zasadzie pierwsza połowa to pokazała. Gospodarze mimo że tworzyli mniej sytuacji bramkowych starali dotrzymać się tonu gry Barwickich Błoni. Druga połowa była ze zdecydowaną przewagą naszych graczy a potwierdzeniem tego były dwa strzelone gole które ostatecznie pozwoliły nam wywieźć 3 punkty do Barwic.

Na pierwszą bramkę w nowym sezonie kibice zgromadzeni na boisku w Turowie musieli czekać do 34 minuty. Wtedy to nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Dominik Woś udanie zagrał prostopadłą piłkę na skrzydło do Wojciecha Łaniuchy a ten z pola karnego pewnym uderzeniem wyprowadził Barwiczan na prowadzenie. Gospodarzy stać było na odpowiedź bramką i była to bramka “do szatni”. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska i nie porozumienie w szeregach obronnych Błoni wykorzystał Paweł Bugaj który strzelił gola. Ataki naszych graczy w drugiej połowie przyniosły nam dwie bramki. W 67 minucie składną akcję wykonał Wojciech Łaniucha który dograł na głowę Łukasza Draba a ten uderzeniem z głowy przelobował bramkarza. Wynik meczu w 82 minucie ładnym strzałem z dystansu z około 20 metra Dominik Woś ustalił rezultat spotkania. Przy tej bramce asystował mu Łukasz Drab.

Pierwszy komplet punków został zdobyty przez zespół Błoni Barwice w nowym sezonie. Barwiczanie odnieśli zasłużone zwycięstwo, prowadząc przez większość meczu grę oraz stwarzając sobie więcej sytuacji. W grze naszych piłkarzy było widać zaangażowanie i dobrą atmosferę i oby to zostało na jak dłużej.