AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Żacy zakończyli powiatową rywalizację

Visits: 97

            W niedzielę 27 maja na Stadionie Miejskim w Barwicach od godz. 10.oo, bawili i cieszyli się grą w piłkę żacy grupy szczecineckiej.  Organizatorami turnieju byli: Łukasz Rakowski oraz Jacek Noga. Gospodarzem imprezy – Błonie Barwice (Prezes – Grzegorz Tomaszewicz, tel. 608 88 99 30). W ósmym turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Reissa I Szczecinek (Krzysztof Stasiak), Akademia Piłkarska Szczecinek I (Szymon Dobrosielski/Maciej Góra), Akademia Piłkarska Szczecinek II (Szymon Dobrosielski/Maciej Góra),  MGLKS Błonie I Barwice (Łukasz Rakowski), MGLKS Błonie II Barwice (Jacek Noga) i Pionier 95 Borne Sulinowo (Zbigniew Korpusiński). Akademia Piłkarska Reissa II Szczecinek (Michał Boderek), Akademia Piłkarska Reissa III Szczecinek (Michał Boderek), UKS B-MAX ZS Grzmiąca (Tomasz Buzała), SKFKP Hubertus Biały Bór (Tomasz Kopiszka) i Pionier 95 II Borne Sulinowo (Zbigniew Korpusiński), nie wzięły udziału w imprezie. Koordynatorem rozgrywek w powiecie szczecineckim jest Grzegorz TOMASZEWICZ (608-889-930).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

Grano systemem „każdy z każdym”, na dwóch boiskach, raz 10. minut, zgodnie z obowiązującą – zmodyfikowaną – „Unifikacją organizacji współzawodnictwa i szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej” Polskiego Związku Piłki Nożnej: 4+1 na bramki o wymiarach 3×1,55 m. 

Spotkania sędziowali juniorzy starsi MGLKS Błonie Barwice: Michał Adamski, Jakub Baran, Mateusz Flaszyński i Mirosław Mikelczuk. Opiekę medyczną sprawowała Klaudia Kuśpit.

            Turniej podsumowujący rozgrywki grupy szczecineckiej, otworzył Prezes MGLKS Błonie Barwice, zarazem Koordynator rozgrywek w powiecie szczecineckim – Grzegorz Tomaszewicz.

            Tabela grupy szczecineckiej po ósmym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

Akademia Piłkarska Reissa I  Szczecinek

Krzysztof Stasiak

8

2.

Akademia Piłkarska Szczecinek I

Szymon Dobrosielski/Maciej Góra

8

3.

Akademia Piłkarska Szczecinek II

Szymon Dobrosielski/Maciej Góra

8

4.

MGLKS Błonie II Barwice

Jacek Noga

8

5.

MGLKS Błonie I Barwice

Łukasz Rakowski

6

6.

Akademia Piłkarska Reissa II Szczecinek

Michał Boderek

5

7.

KS Pionier 95 I Borne Sulinowo

Zbigniew Korpusiński

5

8.

Akademia Piłkarska Reissa III Szczecinek

Michał Boderek

3

9.

SKFKP Hubertus Biały Bór

Tomasz Kopiszka

3

10.

UKS B-MAX ZS Grzmiąca

Tomasz Buzała

2

11.

KS Pionier 95 II Borne Sulinowo

Zbigniew Korpusiński

1

           

            Ponieważ mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, w tym samym czasie pozostałe drużyny – dzięki symbolicznemu wpisowemu klubów uczestniczących w rozgrywkach oraz Urzędu Miejskiego w Barwicach – mogły korzystać z zamku i zjeżdżalni dmuchanej, Foot Darta oraz dmuchanych kul Bumper Balls, a także kosztować pyszności – ciast, kiełbasek z grilla przygotowanych przez rodziców zawodników MGLKS Błonie Barwice.

            Na koniec turnieju Koordynator – Grzegorz Tomaszewicz, w imieniu własnym oraz Prezesa KOZPN w Koszalinie – Grzegorza Maciejasza, wręczył puchary oraz pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Koszalinie.

            Organizatorzy turnieju: Łukasz Rakowski i Jacek Noga oraz Gospodarz imprezy – Błonie Barwice (Prezes – Grzegorz Tomaszewicz), dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie barwickiej imprezy.

 Prezes KOZPN w Koszalinie – Grzegorz Maciejasz i Koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN z ramienia KOZPN w Koszalinie – Ryszard Wątroba, dziękują koordynatorom rozgrywek wszystkich grup rozgrywkowych, organizatorom i gospodarzom wszystkich turniejów, trenerom i kierownikom drużyn, młodym piłkarkom, piłkarzom i ich prawnym opiekunom oraz wszystkim z przynależnymi tytułami i godnościami – w tym włodarzom gmin, miast, klubów, szkół i przedszkoli – którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia 5. – jubileuszowej – edycji Ligi Żaków KOZPN! Także mediom!

 Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek w poszczególnych grupach Ligi Żaków KOZPN zgodzili się zostać:  białogardzkiej – Dariusz GORZKIEWICZ  (tel. 664-465-886), drawskiej – Ernest MARCINKOWSKI (602-439-631), kołobrzeskiej – Rafał ŁASECKI (503-044-535), koszalińskiej grodzkiej – Paweł SUŁEK (503-136-647), koszalińskiej ziemskiej – Henryk KOWALSKI (604-138-872), sławieńskiej – Krzysztof JASIEWICZ (517-488-597), szczecineckiej – Grzegorz TOMASZEWICZ (608-889-930), świdwińskiej – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (518-053-914) i wałeckiej – Krzysztof JAROSZEWICZ (797-831-137).

            Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Mistrzowskich Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej  na sezon 2017/2018”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2007 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2009 i młodsi.

            W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o rok starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            Zgodnie z „Regulaminem rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2017/2018”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet pod rygorem utraty punktów walkowerem i innych konsekwencji dyscyplinarnych”

Szczegółowych informacji na temat spotkania i lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *