W środę mecz sezonu

Sezon 2016/2017 wkracza w decydującą fazę. O ile w lidze ciężko będzie powalczyć o coś więcej niż czołowa czwórka, to wciąż jest szansa na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku i awans do finału Pucharu Polski ZZPN. Warunkiem pokonanie w półfinale trzecioligowej Vinety Wolin.

Goście bieżący sezon mają dużo mniej udany od poprzedniego. Wówczas to wygrali „starą” III. ligę składającą się z drużyn Pomorskiego i Zachodniopomorskiego ZPN, dzięki czemu zapewnili sobie grę w barażach o II. ligę. W dwumeczu uznali jednak wyższość Odry Opole i pozostali w zreformowanej już III. lidze. Wiele wskazuje, że wkrótce mogą opuścić ten poziom, bo na sześć kolejek przed końcem tracą do bezpiecznego miejsca aż dziesięć punktów. Niewykluczone więc, że wkrótce stawką meczów MKP Szczecinek z Vinetą będą również punkty ligowe.

Liderem gości jest skuteczny napastnik Adam Nagórski (w tym sezonie zdobył szesnaście goli w lidze). Uwagę zwracają także doświadczony pomocnik Marek Niewiada (przez lata związany z Flotą Świnoujście), a także… Koreańczyk Lee Tong-jun. Są także szczecineckie akcenty – kontuzjowany aktualnie Mariusz Bedliński, który zimą trafił do Wolina z MKP oraz były reprezentant Akademii Piłkarskiej – Mateusz Kosacki.

W ekipie gospodarzy nie będzie mógł zagrać jedynie zawieszony za kartki Mateusz Malczyk. Nie powinno zabraknąć za to świeżej krwi w postaci trzech osiemnastolatków i jednego dziewiętnastolatka. Paweł Bednarski i Miłosz Sojka na stałe trenują już z seniorami, a Michał Barański i Filip Grabowski również powinni znaleźć się w kadrze na pucharowe spotkanie. Przypomnijmy, że Bednarski i Grabowski walnie przyczynili się do awansu MKP, po tym jak w poprzedniej rundzie zdobyli w sumie trzy bramki z Astrą Ustronie Morskie. Wcześniej nasz zespół wyeliminował Redłovię Redło, Pogoń Połczyn Zdrój i Koronę Człopa. Vineta odprawiła z kwitkiem kolejno Flotę Świnoujście, Hutnika Szczecin i Świt Skolwin.

W poprzednim roku MKP w drodze do finału trzykrotnie pokonał trzecioligowców – Gwardię Koszalin, Pogoń II Szczecin i Drawę Drawsko Pomorskie. W środę liczymy na powtórkę z rozrywki. Początek meczu o 17:30. Dla dzieci i młodzieży do lat 18 wstęp na to spotkanie jest darmowy!

wiadomość: MKP Szczecinek – Piotr Tarasiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *