W niższych ligach ZZPN praktycznie koniec sezonu. Będą awanse, brak spadków

        We środę 29 kwietnia z inicjatywy prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka odbyła się telekonferencja klubów z klasy okręgowej, w której wzięli udział m.in. działacze Orła Łubowo
Klub z Łubowa poinformował nas o najważniejszych decyzjach jakie podjęto podczas telekonferencji. Wszystko wskazuje na to, że rozgrywki w obecnym sezonie nie zostaną wznowione. Wiekszość klubów występujących obok Orła w czwartej grupie szczecińskiej okręgówki, opowiedziała się za takim rozwiązaniem. Uczestnicy konferencji podczas rozmowy z Janem Bednarkiem przyjęli wariant- awanse bez spadków.
Omawianych było kilka tematów między innymi co z dokończeniem obecnego sezonu i tego jak ma wyglądać kolejny. Jak wiadomo do tej pory kluby 3 i 4-ligowe były jednogłośne, żeby zakończyć obecne rozgrywki z awansami, ale bez spadków. Na dzisiejszym spotkaniu klubów z okręgówki w większości wszyscy również są za tym. Jedynym klubem, który miał co do tego obiekcje to Calisia Kalisz Pomorski. Działacze z tego klubu stwierdzili, że się mocno wzmocnili i chcą walczyć o IV Ligę.  Uczestnicy telekonferencji stwierdzili, że przeciąganie i czekanie kiedy będzie można dokończyć sezon, nie ma najmniejszego sensu, a trzeba już myśleć o nowych rozgrywkach. Każda z osób wyraziła swoje zdanie. Również jednym z ciekawszych aspektów było to, że PZPN wysłał pismo do ministerstwa, aby ustosunkowało się do tego jak to jest z tymi 6 osobami na boisku. Czy np. dzieląc boisko na 4 sektory może trenować jednocześnie w 24 zawodników? W tej kwestii również czekamy na szczegółowe informacje .
– Na oficjalną informację co do sezonu 2019/2020 musimy poczekać do 11 maja . Ale szykujmy się już z emocjami na nowy sezon 2020/2021- podsumował te wszystkie rozważania kierownik Orła Łubowo Leszek Kapuściński

      Jeśli nie dojdzie do kontynuacji rozgrywek to awansować z tej grupy do IV Ligi będzie Mechanik Bobolice. Beniaminkami w tej grupie najprawdopodobniej będą KP Drawsko Pomorskie oraz rezerwy Mechanika Bobolice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *