AktualnościHubertus Biały BórOrzeł ŁubowoPionier 95 Borne SulinowoPiłka nożnaWiarus ŻółtnicaZawisza Grzmiąca

W Klasie Okręgowej Żółtnica i Łubowo z trzema punktami

Visits: 516

Zawisza Grzmiąca – Orzeł Łubowo 0:4 (0:1)
Bramki:
Maciej Kierzkowski-2, Paweł Spryszyński – 2

Zawisza: Chłopecki- B. Barcewicz, Batagowski(75’ Rumiński), Bator, Betański, Chołuj, Fijałkowski, D. Jedliński(83’ Margol), Śliwka(75’ Szyjkowski), Wieczorek, Ziętara(65’ Catewicz)
Orzeł: Szymek- Bakiewicz, Boderek, Czubik, Dygas (46’ Spryszyński), Grusiecki(85’ Drzewiński), Kierzkowski(89’ Dębski), M. Krzysztofiak(75’ Ochocki), Pawlak, Szwałek, Taczko
Sędziowie: Stateczny, D. Mazur, Kac. Kowalski

W derbach naszego powiatu zespół Orła pokonał dość zdecydowanie Zawiszę i to na jej terenie. Rewanż gospodarzom za rundę jesienną się nie udał. W swoim pierwszym meczu w zespole gości dwie bramki zdobył były zawodnik Wielimia Szczecinek a ostatnio grający we Włókniarzu Okonek Paweł Spryszyński.

Wiarus Żółtnica – Sokół Suliszewo 2:1 (2:0)
Bramki dla Wiarusa:
Dominik Aleksandrzak, Jan Pietras

Wiarus: Bojar- Pawelec, J. Pietras, Stępień, Aleksandrzak, Brzozowski, Droszcz, M. Rychter, K. Rychter(60’ Bengsz), Staciwa, Stępień, Paw. Wasilewski
Sędziowie: Wieczorek, Białek, Aleksandra Wiedro

Do przerwy zespół Wiarusa wygrywał 2:0 a mógł zdecydowanie więcej. W pierwszych minutach mecz był w miarę wyrównany. Zespół gości próbował rozgrywać piłkę a Żółtnica grała z kontry. Jedną z nich wykorzystał Dominik Aleksandrzak i w 14 minucie było 1:0 dla gospodarzy. W 18 minucie powinno być 2:0 jednak strzał Mariusza Rychtera trafia piłka w słupek i dobija Krystian Rychter i również piłka odbija się od słupka. W 30 minucie ponownie Mariusz Rychter ma doskonałą sytuację. Wychodzi sam na sam z bramkarzem, który strzał zawodnika gospodarzy wybija na rzut rożny. W 42 minucie bramkę zdobywają gospodarze jednak sędzia boczny pokazuje spalonego. W 44 minucie zawodnik gości fauluje przed polem karnym w sytuacji korzystnej i za ten czyn ujrzał czerwony kartonik. Rzut wolny precyzyjnie wykorzystał Jan Pietras i piłka znalazła się w bramce. 2:0. W II połowie goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki w 70 minucie strzelając na 2:1. Wcześniej Mariusz Rychter nie wykorzystuje rzutu karnego.

Sad Chwiram – Pionier 95 Borne Sulinowo 1:0 (1:0)
Pionier 95:
Czerwiński- Filipiak, Gałka, Hołubek, Kaczmarek, Kuźniarski, Olkowski( 70’ Henkiel), Ł. Pacho, P. Pacho, Wolski(46’ Pawłowski), Zaborowski
Sędziowie: Kraska, R. Hajdasz, Z. Marynka

Zespół gospodarzy w 1 minucie strzelił jak się okazało zwycięska bramkę. – Mogliśmy przegrać dużo więcej- powiedział portalowi Piotr Gałka wiceprezes Pionier 95- zespół gospodarzy zdominował nas całkowicie. Należy pochwalić naszych chłopaków za chęć do gry i ambicję. Na pochwały szczególnie zasługuje nasz bramkarz, który dwoił się i troił abyśmy nie doznali sromotnej porażki- dodał Piotrek.

W tej kolejce pauzował Hubertus Biały Bór.

Pozostałe wyniki: Calisia Kalisz Pom. – Mirstal Mirosławiec 1:1, Grom Szwecja – Jedność Tuczno 7:2, Drzewiarz Świerczyna – Redłovia Redło 5:5.
W tabeli nadal prowadzi Mirstal z 32 pkt., przed Hubertusem 28 pkt. Wiarus jest czwarty z 26 pkt., Zawisza piata i ma 25 pkt., a Orzeł szósty z 24 pkt. Tabele dalej zamyka Pionier 95 Borne Sulinowo z 3 pkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *