Udane występy szczecineckich graczy w kometkę

                  Kolejny badmintonowy turniej pełen emocji za nami. 5 listopada 2022 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wałczu oraz sali gimnastycznej PCKAZIU przystąpiło do rywalizacji w 18-stu kategoriach ponad 100-tka uczestników i uczestniczek, począwszy od krasnali w kategorii do 7 lat przez kategorie młodzieżowe, radosnych amatorów, deble 45+ kończąc na pretendentach i kategoriach open. Dzieci i młodzież mogły cieszyć się ze świeżo pieczonych gofrów, a dla starszych uczestników czekała pożywna grochówka.
                  Łącznie w turnieju rozegrano 219 meczy, w których brały udział reprezentacje z Jastrowia, Szczecinka, Chodzieży, Choszczna, Sianowa, Miastka, Polanowa, Czerska, Stargardu, Piły oraz Wałcza. Pierwsze mecze zaczęły się o godzinie 9:00 natomiast finaliści kategorii seniorskich schodzili z kortów tuż przed 22:30.
                 Zawody odbyły się dzięki Burmistrzowi oraz Urzędowi Miasta Wałcz, klubowiczom RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”, HP 16-6 w Wałczu, SP2 w Wałczu oraz PCKZIU. Jednocześnie w cały projekt zaangażowało się wiele przedsiębiorców wspierających sport.
                Czas na podsumowanie III Jesiennych Mistrzostw Badmintona w Wałczu organizowanych przez Rakietowy Klub Sportowy ,,Badminton ZWA” w Wałczu. W turnieju wzięło udział 7 szczecineckich zawodników:
➡️ Miłosz Przęzak – brał udział w jednej kategorii u13 zdobywając miejsce 🥇
➡️ Bartek Gritzman – brał udział w dwóch kategoriach: u13 zajmując miejsce 🥉oraz w deblu “radosny amator” grając z Tomaszem kończąc rozgrywki na fazie grupowej.
➡️ Tomasz Gritzman – brał udział w dwóch kategoriach: debel pretendent z Krzysztofem zajmując miejsce 🥈oraz w deblu “radosny amator” grając z Bartkiem kończąc rozgrywki na fazie grupowej.
➡️ Mirek Rutkowski ➡️ Mietek Czwar – brali udział w dwóch kategoriach deblowych “radosny amator” oraz w tzw. 45 + kończąc rozgrywki na fazach grupowych. W radosnym amatorze o wyjściu z grupy zdecydowały “małe punkty”, 3 pary miały taki sam stosunek wygranych i przegranych meczów. Można więc powiedzieć, że mieli peszka.
➡️ Krzysztof Kulik – brał udział w dwóch kategoriach deblowych, w pretendencie zajmując z Tomkiem 🥈 miejsce oraz w kategorii open z Darkiem 🥇 miejsce.
➡️ Dariusz Schmidt – brał udział w dwóch kategoriach: singiel open zajmując 🥇 miejsce oraz w deblu open z Krzyśkiem 🥇 miejsce.
KRASNALE
1. Tomasz Wołyniak – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
2. Michał Wołyniak – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Hanna Geppert – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
4. Klara Najdora – UKS Choszczno
5. Magdalena Jamrozowicz – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
ŻACZKI
1. Kamil Geppert – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
2. Filip Dworzański – UKS ,,Kometka” Jastrowie
3. Marcel Hanzel – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Magdalena Ginter – UKS ,,Kometka” Jastrowie
ŻAKI CHŁOPCY
1. Natan Grzywacz – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
2. Bartek Malinowski – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Dominik Dominiak – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
ŻAKI DZIEWCZYNY
1. Julia Ratajczyk – WSSG Jastrowie
2. Ania KInczel – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Agata Cybulska – WSSG Jastrowie
3. Zofia Jarosz – UKS ,,Kometka” Jastrowie
MŁODZIK MŁODSZY CHŁOPCÓW
1. Miłosz Przęzak – UKS ,,BadManiak” Szczecinek
2. Maciej Jułga – UKS ,,Kometka” Jatrowie
3. Szymon Geppert – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Bartek Gritzman – UKS ,,BadManiak” Szczecinek
MŁODZIK MŁODSZY DZIEWCZYN
1. Maria Drożdżowska – UKS ,,Kometka” Jastrowie
2. Zofia Mazur – UKS ,,Kometka” Jastrowie
3. Kasia Grudzińska – UKS ,,Kometka” Jastrowie
3. Jesica Thomas – WSSG Jastrowie
MŁODZIK MŁODSZY DEBEL
1. Zofia Mazur / Maria Drożdżowska – UKS ,,Kometka” Jastrowie
2. Julia Kubara / Katarzyna Grudzińska – UKS ,,Kometka” Jastrowie
3. Szymon Mianowany / Szymon Geppert – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Lila Gabryszewska / Ania KInczel – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
DEBEL RODZINNY
1.Mikołaj i Roch Laskowscy – Czersk
2. Fryderyk i Marcin Najdora – UKS Choszczno
3. Jędrzej i Adam Gadomscy – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Krystian i Marcel Hanzel – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
RADOSNY AMATOR KOBIET
1. Alicja Radomska – Chodzież
2. Iwona Mianowana – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Milena Janas-Hanzel – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
RADOSNY AMATOR MĘŻCZYZN
1. Łukasz Misztela – Stargard
2. Marcin Najdora – UKS Choszczno
3. Rafał Szymański – Stargard
3. Tymoteusz Drożdżowski – UKS ,,Kometka” Jastrowie
RADOSNY AMATOR DEBEL
1. Kamil Radkiewicz / Tomasz Giełczyk – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
2. Rafał Szymański / Łukasz Misztela – Stargard
3. Alicja Radomska / Mariusz Stachowiak – Chodzież
3. Dariusz Izban / Piotr Megger – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”/Piła
PRETENDENT KOBIET
1.Magdalena Koziar – UKS ,,Kometa” Sianów
2. Marta Jankowska – Czersk
3. Karolina Kinczel – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Gosia Radkiewicz – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
PRETENDENT MĘŻCZYZN
1.Mateusz Mazik – Polanów
2. Szymon Redzimski – UKS ,,Kometka” Jastrowie
3. Grzegorz Wołyniak- RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Robert Gruba – Miastko
PRETENDENT DEBEL
1. Piotr Szczerek / Grzegorz Wołyniak – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
2. Krzysztof Kulik / Tomasz Gritzman – UKS ,,BadManika” Szczecinek
3. Marta Jankowska / Anna Grigoriadu – Czersk/UKS ,,Kometa” Sianów
3. Magdalena Koziar / Karolina Kinczel – UKS ,,Kometa” Sianów/ RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
DEBEL 45+
1. Krzysztof Turek / Błażej Redzimski – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA” / UKS ,,Kometka” Jastrowie
2. Ireneusz Gaworek / Tomasz Sienkiewicz – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Krzysztof Jura / Robert Gruba – Miastko
MIKST OPEN
1. Zofia Redzimska / Szymon Redzimski – UKS ,,Kometka” Jastrowie
2. Joanna Atras / Mateusz Mazik – Polanów
3. Maciej Liwcza / Paula Gałęziowska-Turek – UKS ,,Kometka” Jastrowie /RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Marta Jankowska / Kamil Wyskida – Czersk
DEBEL OPEN
1. Krzysztof Kulik / Dariusz Schmidt – UKS ,,BadManiak” Szczecinek
2. Marcin Grzywacz / Konrad Gaworek – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Krzysztof Turek / Błażej Redzimski – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA” / UKS ,,Kometka” Jastrowie
3. Patryk Pozorski / Kamil Goebel – Czersk
SINGIEL OPEN
1.Dariusz Schmidt – UKS ,,BadManiak” Szczecinek
2.Konrad Gaworek – RKS Wałcz ,,Badminton ZWA”
3. Zofia Redzimska – UKS ,,Kometka” Jastrowie
3. Kamil Wyskida – Czersk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *