Turniej najmłodszych adeptów siatkówki

Odsłony: 78

W dniach 16-17.01.2016 r. w hali OSiR przy ul. Wiatracznej w Szczecinku rozegrany został I Ogólnopolski Turniej “Mini Gryf Cup”, zorganizowany przez MKS GRYF Szczecinek. Na turniej przyjechało blisko 120 chłopców w wieku 10-12 lat, reprezentujących kluby i szkoły z Kędzierzyna Koźla, Starogardu Gdańskiego, Gubina, Kołobrzegu, Koszalina, Zbąszynka, Wałcza, Krotoszyna, Darłowa i Lęborka. Chłopcy rywalizowali w dwóch kategoriach: dwójek 20 zespołów i trójek18 zespołów. W pierwszym dniu zawodów mali siatkarze, w każdej kategorii podzieleni na dwie grupy, rozegrali spotkania w systemie każdy z każdym. Klasyfikacja po tym dniu pozwoliła ustalić skład grup grających o poszczególne miejsca. Z przyjemnością informujemy, że do grona sześciu finałowych zespołów zakwalifikowała się zarówno szczecinecka trójka w składzie Gabriel Łosiewicz, Ziemowit Stach i Miłosz Sobolewski, jak i jedna z dwójek Kuba Dziurdź i Cyprian Olejarczyk. Oba zespoły trenowane przez Dariusza Brambora. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w niedzielę 17.01.2016 r. Po rozegraniu wszystkich turniejowych spotkań, trójka Gryfa zajęła IV lokatę (miejsce na podium przegrywając stosunkiem małych punktów, przy jednakowej ilości wygranych spotkań), natomiast dwójka uplasowała się na pozycji VI. Pozostałe dwójki reprezentujące szczecinecki klub zajęły odpowiednio XVII i XIX miejsce, przy czym dla jednej z nich był to pierwszy w życiu turniej.
Ostatecznie w kategorii trójek zwyciężył zespół ze Starogardu Gdańskiego, wyprzedzając Kędzierzyn Koźle i Krotoszyn. W dwójkach pierwsze dwa miejsca również zajęli odpowiednio chłopcy ze Starogardu i Kędzierzyna , natomiast na trzecim miejscu uplasował się zespół z Koszalina.
Miło nam również poinformować, że jedną z turniejowych nagród indywidualnych zdobył zawodnik MKS GRYF Szczecinek, Gabriel Łosiewicz, który został uznany najlepszym odbierającym w kategorii trójek.
Dzięki wsparciu licznych sponsorów – KRONOSPAN, URZĄD MARASZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO, SŁOWIANKA, WZ EUROCOPERT, PHU WEKTRA, BRICOMARCHE, INTERMARCHE, Miejska Energetyka Cieplna, GENERALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH, NADLEŚNICTWA SZCZECINEK I CZARNOBÓR, OSiR, SAPiK, COMDREV, PC COMPUTER, PHU DAREX, PIEKARNIA SATURN, Pani Agata Krzysztofek – każdy z uczestników turnieju dostał upominki, które wywołały wiele radości. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Mamy też
nadzieję, że chłopcy chętnie będą wracać do Szczecinka przy okazji kolejnych turniejów, podczas których między młodymi zawodnikami zawiązują się pierwsze boiskowe przyjaźnie.
(Tekst i foto: MKS Gryf- Ewa Marciniak- dziękujemy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *