AktualnościInneSiatkówka

Turniej charytatywny w Lotyniu

Visits: 680

W sobotę 18 czerwca 2016 r.  w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lotyniu rozegrany zostanie Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej na rzecz Martynki Wołczuk, którego organizatorem jest Siatkarski Klub Sportowy Lotyń. Podczas turnieju planowane są takie atrakcje jak:
– licytacje atrakcyjnych przedmiotów;
– sprzedaż losów;
– wata i popcorn;
– punkt gastronomiczny: pierogi i grill;
– kawiarenka: napoje i ciasto;
– pokaz samochodów terenowych Stowarzyszenia 4×4 Szczecinek;
– pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu Stowarzyszenia Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed;

– pokazy motocykli Szczecineckiej Grupy Motocyklowej SZ.G.M.

 

Martynka Wołczuk ma 11 lat i jest mieszkanką Sołectwa Lotyń, a dokładnie miejscowości Babi Dwór. Od 6 lat jest uczennicą Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Urodziła się z rzadkim zespołem genetycznym Rubinsteina – Taybiego. W wieku 2 miesięcy, w wyniku posocznicy, dziewczynka miała resekcję jelit – wycięto jej wówczas 40 centymetrów tego narządu.
Zespół Rubinsteina-Taybiego to rzadki, wieloukładowy zespół genetyczny charakteryzujący się występowaniem szerokich kciuków i paluchów stóp, klinodaktylią, niskim wzrostem, małogłowiem, cechami dysmorficznymi twarzy i różnego stopnia niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowe objawy zespołu obejmują wady serca, nerek, uzębienia, wzroku, słuchu i otyłość, problemy z mową. Cechy zespołu u poszczególnych pacjentów są nasilone w zmiennym stopniu – u jednych są cięższe, a u drugich łagodniejsze.
Choroba Martynki wymaga stałej rehabilitacji, terapii i ciągłej stymulacji rozwoju. Przez 4 lata była żywiona pozajelitowo. Martynka nie mówi, w miarę normalnie się porusza, ale ma zachwiania równowagi. Dzięki systematycznej i konsekwentnej terapii, widać efekty pracy z dziewczynką, która robi znaczne postępy.
Rodzice dziewczynki każdego dnia walczą razem z nią o to, aby zminimalizować skutki zespołu – możliwe jest to jedynie poprzez stałą opiekę lekarzy specjalistów oraz terapeutów, na co potrzebne są olbrzymie środki finansowe. 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

wiadomość SKS Lotyń ( Kinga Bronakowska)

A3_podglad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *