Trener na ławce w MKP

Odsłony: 485

Krótki wywiad podsumowujący przygotowania do sezonu 2016/2017 MKP Szczecinek z trenerem zespołu Zbigniewem Węglowskim.

1.Czy zrealizowaliście jako zespół wszystkie założenia treningowe jakie miałeś?

Z pewnością nie. Cały czas walczyliśmy o to aby skompletować skład zespołu. Okazało się, że część zawodników testuje się w innych klubach, część zmienia miejsce zamieszkania. Nie wpływało to na systematyczność treningową. Doszli zawodnicy z akademii szczecineckiej. Letni okres przygotowawczy był bardzo krótki, raptem cztery tygodnie . Niestety nie dało się wszystkiego zrealizować na tą chwilę. Jestem jednak zadowolony z tego, że udało się skompletować kadrę  i ogólnie jestem pozytywnie nastawiony do sezonu.

2.Czy nowi zawodnicy, którzy przyszli do zespołu byli wcześniej obserwowani czy nie?

Jeżeli chodzi o  Daniela Szymańskiego to wiedziałem, że gra w Drawie. Widziałem go i zauważyłem, że sie nam przyda. Potrenował z chłopakami i zdecydował, że u nas zostaje. Będzie naszym dużym wzmocnieniem . Następny to Bartłomiej Woźniak, który co pół roku z nami trenował jednak nie mogliśmy się dogadać z Lechem Czaplinek do sumy odstępnego jednak teraz udało się nam go pozyskać. Jeśli chodzi o juniorów , którzy skończyli wiek to trenowali wcześniej z nami Gobis czy Grenda. Często trenowaliśmy z juniorami prowadzonymi przez trenera Krzysztofa Siemaszkę. Każdy z nich będzie wprowadzany do zespołu. Możemy również korzystać z juniorów, których od tego roku mamy w klubie. Poprzez oddanie dwóch zespołów juniorów do naszego klubu mamy taka możliwość.

3. Czy zarząd postawił jakieś wymagania wobec wyniku, który macie osiągnąć w sezonie 2016/2017 ?

Chcemy grać jak najlepiej. Nie mamy postawionego jakiegoś celu. Mamy ogrywać młodych zawodników oraz zawsze grać jak tylko najlepiej potrafimy. Z pewnością chcielibyśmy być w górze tabeli. Mamy się cieszyć grą.

4. Zbyszek zarząd postawił ci warunek zawodnik czy trener. Prawda to ?

Doszliśmy z zarządem do wniosku, że jednak rola trenera jest na ławce. Wspólnie zadecydowaliśmy, że nie zostanę zgłoszony nawet do rozgrywek. Jestem obecnie trenerem tego zespołu i z tego powodu bardzo się cieszę.

W okresie przygotowawczym zespół MKP rozegrał cztery mecze towarzyskie oraz uczestniczył w turnieju. Wygrał z juniorami Bałtyku Koszalin 3:2, następnie przegrał z juniorami Academy Wrocław 1:3 oraz  Salosem Szczecin 1:3 i zremisował z  Iskrą Białogard 1:1. W turnieju przegrał z Druteź-Bytovią II Bytów 0:1, MKS Debrzno 1:2 oraz Iskrą Szydłowo 0:2. Pierwszy mecz w najbliższą sobotę z Drawa Drawsko Pomorskie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. Początek godzina 17.00.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *