Szczecin gospodarzem w Turowie

Odsłony: 78

            W niedzielę  14 stycznia 2018 w Turowie rozegrano dwa spotkania ligowe z MKS Kusy Szczecin. W obydwu z nich gospodarzem pomimo gry w Turowie była drużyna ze Szczecina, przebywająca pod Szczecinkiem na zgrupowaniu zimowym.

            Mecz rozpoczął się od prowadzenia Szczecina, dopiero przy stanie 4:16 Grom rozpoczął odrabianie straty do rywala, dochodząc na 5 punktów przeciwnika przy stanie 18:23. Trzecią kwartę gramy z Kusym na remis a w czwartej zaliczamy 5-cio minutowy przestój w ataku. Mecz zakończony słusznym zwycięstwem podopiecznych Roberta Steciuka. Grom należy pochwalić za wolę walki. Grając w okrojonym składzie, poprawiliśmy znacznie obronę w porównaniu z meczem pierwszej rundy, gdzie straciliśmy ponad 100 punktów. Tym razem zabrakło w ataku kilku zawodniczek Turowa. Był to nasz najtrudniejszy przeciwnik w lidze ZOZKosz, przewyższający nas znacznie warunkami fizycznymi. Tyle dziś mogliśmy ugrać, jako trener jestem zadowolony z postawy dziewcząt – kończy Marcin Gurtatowski, pracować musimy dalej.

MKS KUSY Szczecin 71 : 42 GKS GROM Turowo (18:10; 17:11; 17:15; 19:6)

Dla GROMu: Maciukiewicz Adrianna 14, Sławińska Martyna 10, Tomaszewska Eliza 5, Komorska Izabela 5, Nocek Julia 5, Zelmanowska Alicja 3.

W drugim spotkaniu walczyły młodziczki.

Mecz miał podobnie jak ten z pierwszej rundy jednostronny przebieg. Grom w pierwszej połowie nie zdobył punktów, w drugiej coś drgnęło w ataku, ale setka i tak pękła  Pytanie – kiedy koniec meczu ? – malowało się na twarzach koszykarek Gromu, już od pierwszego gwizdka.  Spośród 10 zawodniczek, które dziś do dyspozycji miał trener Grzegorz Bolechowski, tylko trzy były właściwego rocznika 2004. Pozostałe młodsze o rok i dwa lata ustępowały znacznie fizycznością a i obraz gry nie wyglądał niestety na taki, w którym mamy cokolwiek do powiedzenia.  Kusy Szczecin prowadzony przez Roberta Steciuka wygrywa wysoko i w obydwu kategoriach wiekowych U14 i U16 bez porażki przewodzi w tabelach ligi wojewódzkiej.

MKS KUSY Szczecin  117 : 10  GKS GROM Turowo   (32:0; 20:0; 32:3; 33:7)

Dla GROMu:  Jakubowska Julia 4, Kopernatzka Wiktoria 2, Mielnikiewicz Karina 2, Zglińska Sandra 2.

Info i zdjęcia GROM Turowo

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *