Sport Szkolny: SP 5 ma najlepszych piłkarzy w mieście

       W poniedziałek 9 maja rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Szczecinek w Piłce Nożnej. Do zawodów  zameldowało się 6 drużyn:
SP nr 1, SP nr 7, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 5 (klasa IV OMS), SP nr 5 (klasa V OMS). Udział w zawodach mogli wziąć chłopcy oraz dziewczynki z rocznika 2009 i młodsi.
        Było dużo grania, bo każdy mecz trwał 20 minut, a drużyny, które wyszły z grupy rozegrały 4 spotkania (80 minut gry). Grano 5+1 na mniejszych niż na co dzień boiskach. Zawody zostały rozegrane na boisku przy SP nr 7.
Klasyfikacja końcowa (podium):
 Miejsce 1 – SP nr 5 (klasa V OMS)
 Miejsce 2 – SP nr 7
 Miejsce 3 – SP nr 1
,,Nasi uczniowie mimo tego, że nie byli najstarsi na tych zawodach wywalczyli pierwsze miejsce! Chłopcy z klasy V OMS zagrali koncertowo, pokazując kawał dobrego futbolu i wiele pięknych akcji zakończonych golami. Cieszymy się, że codzienna, dobra, jakościowa praca w OMS przynosi rezultaty w rozwoju drużyny, zawodników oraz przy okazji także dobrych wyników.
Warto zaznaczyć też, że nasza druga drużyna składająca się z uczniów klasy IV OMS zajęła czwarte miejsce! Chłopcy byli najmłodsi, ale również świetnie grali w piłkę, wyszli z grupy do półfinałów i ostatecznie zakończyli zmagania tuż za podium” zrelacjonował występ swoich podopiecznych nauczyciel w-f w SP 5 Jakub Śpiegowski, który zarazem rocznik 2010 prowadzi w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzików.
Pierwsze trzy drużyny (SP 5, SP 7 i SP 1) awansowały na zawody powiatowe, które zostaną rozegrane 20 maja.
zdjęcia i wiadomość: Facebook/ Odział Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *