Siatkówka: Sukces młodych Gryfitów w Gubinie

Odsłony: 96

W dniach 5-6 lutego 2016 roku, Gryfici z najmłodszej sekcji MKS GRYF Szczecinek wzięli udział w II Ogólnopolskim Turnieju Mini-piłki Siatkowej Chłopców w Gubinie. W zawodach udział brały drużyny z Poznania, Kędzierzyna, Gubina, Krotoszyna, Sulechowa, Zbąszynka, Kołobrzegu, Lniana. Szczecinecka, „eksportowa” trójka przyzwyczaiła już do zajmowania czołowych miejsc, więc i tym razem oczekiwania były spore. Zmagania rozpoczęły się w piątek od gier eliminacyjnych w dwóch grupach po 8 zespołów. Chłopcy z Gryfa, w składzie: Gabriel Łosiewicz, Miłosz Sobolewski oraz Ziemowit Stach, po dobrej i konsekwentnej grze pokonali wszystkich przeciwników w swojej grupie i zajęli I miejsce.
W drugim dniu zawodów, w grupie finałowej spotkały się po 4 najlepsze drużyny z obu grup. Po dość nerwowym początku, szczecineccy zawodnicy opanowali stres i wygrali trzy spotkania, w czwartym ulegając chłopcom reprezentującym Kędzierzyn Koźle. Ostatecznie w stawce 16-tu zespołów Gryfici zajęli II miejsce, dostarczając wielu emocji i wzruszeń.
Chłopcom i wytrwale ich trenującemu Dariuszowi Bramborowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy też towarzyszącej zespołowi grupie kibiców, których doping pomagał chłopcom w trudnych momentach gry.
Ostateczna klasyfikacja turnieju w kategorii „trójek”:
1.PSP-11 Kędzierzyn-Koźle
2. Gryf Szczecinek
3. Volley SP-3 Gubin I
4. Jedynka Poznań I
5. SP-3 Sulechów
6. MUKS Spartakus Lniano
7. SPS Zbąszynek
8. SP-53 Poznań
9. Energetyk Poznań I
10. Volley SP-3 Gubin II
11. Piast Krotoszyn II
12. Piast Krotoszyn I
13. Energetyk Poznań II
14. SP-6 Kołobrzeg
15. Jedynka Poznań II
16. MKS Malta Poznań
(Informacja i foto: Ewa Marciniak/Gryf Szczecinek)

 DSC06730

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *