Sezon halowy Akademii Piłkarskiej rozpoczęty

Jak co roku o tej porze zawodnicy Akademii Piłkarskiej opuszczają boiska trawiaste na rzecz treningów w halach sportowych. Każdego tygodnia nasi zawodnicy biorą udział w turniejach towarzyskich. W miniony weekend gościliśmy w Kiełpinie k. Kartuz i dwukrotnie w Tuchomiu.

Kartuzy Futbol Cup w Kiełpinie rozgrywany był przez dwa dni. W sobotę odbyły się eliminacje do niedzielnych finałów. Zawodnicy z rocznika 2007 trenowani przez Karola Sadzika i Macieja Stępnia nie zdołali awansować do dalszego etapu rozgrywek. Tym razem lepsze okazały się drużyny m.in. Beniaminka 03 Starogard Gdański, Ex Siedlce Gdańsk i Neo-System Brodnica. Szkoda, bo w niedzielę istniała możliwość zagrania z Pogonią Szczecin, Arką Gdynia i Zagłębiem Lubin.

W Tuchomiu byliśmy w sobotę z rocznikiem 2008 i w niedzielę z rocznikiem 2006 (trener Marcin Brzozowski, opiekunowie Mateusz Malczyk, Szymon Dobrosielski). Na podium uplasowali się młodsi piłkarze, ich starsi koledzy skończyli zawody na szóstym miejscu.

Podopieczni Krzysztofa Kutrowskiego i Huberta Czeszczewika zagrali w grupie z Myśliwcem Tuchomie (2-0), Chojniczanką Chojnice (3-1), Startem Miastko (1-0) i JFA Przechlewo (1-1). W półfinale ulegli 0-1 Gwardii Koszalin, ale w meczu o III. miejsce ponownie 2-0 pokonali gospodarzy z Tuchomia. Najlepszym bramkarzem wybrano Daniela Bednarskiego z AP Szczecinek.

Drużyna żaków wspierana przez Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. doskonale radzi sobie także w Lidze Żaka KOZPN. W trakcie całej rundy jesiennej nie zaznała ani jednej porażki w meczach z Irasem Czaplinek, Drawą Drawsko Pomorskie i Orłem Wałcz.

4. grudnia czekają nas emocje w Szczecinku. Od 10:00 w hali przy ulicy Wiatracznej rozgrywany będzie Turniej Mikołajkowy KRONO z udziałem zawodników urodzonych w roku 2009 i młodszych. Oprócz trzech zespołów gospodarzy gościć będziemy dwie drużyny Chojniczanki Chojnice, Gwardii Koszalin i Błonie Barwice. Emocje gwarantowane!

wiadomość AP Szczecinek/Szymon Bibik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *