Ścisk w czołówce Klasy Okręgowej Południe

Odsłony: 906

Między pierwszym a ósmym zespołem w tabeli Klasy Okręgowej Południe różnica wynosi tylko pięć punktów. Ponownie zmiana wicelidera. Tym razem na tę pozycję awansowała Zawisza Grzmiąca. Pokonali oni na wyjeździe Jedność Tuczno 3:1. Doszło do małych niespodzianek. Wiarus na boisku OSiR w Szczecinku przegrał z niżej notowaną Redłovią Redło a Hubertus po wpadce w Suliszewie wygrał u lidera w Mirosławcu z tamtejszym Mirstalem 3:1. Z kolei Orzeł Łubowo przegrał w Świerczynie 1:3. Jak widać nasze zespoły polubiły ten sam wynik. Pionier 95 przegrał na wyjeździe w Kaliszu Pomorskim z Calisią 0:4. Oto szczegóły meczów zespołów naszego powiatu:

Jedność Tuczno – Zawisza Grzmiąca 1:3 (0:1)

Bramki dla Zawiszy strzelili:Łukasz Betański-2, Mateusz Wieczorek

Zawisza: Jabłoński- Batagowski, P. Barcewicz, Betański(85' Szafrański), Catewicz,  Chołuj(80' Sękulski),Fijałkowski(83' Rumiński), Kowalczuk, Kozłowski,  Szyjkowski(46' Śliwka), Wieczorek

Sędziowie: Kraska, R. Hajdasz, Majorczak

Calisia Kalisz Pomorski – Pionier 95 Borne Sulinowo 4:0 (1:0)

Pionier 95: Czerwiński- Filipiak, Gajewski, K. Henkiel, Kaczmarek(30' M. Henkiel), Olkowski, Ł. Pacho(70' Jakubowski), Pasterczyk, Pawłowski, Wolski(46' P. Pacho),Zaborowski

Sędziowie: S. Basiejko, Pieda, E. Basiejko

Drzewiarz Świerczyna – Orzeł Łubowo 3:1 (1:1)

Bramka dla Orła: Piotr Krzysztofiak

Orzeł: Szymek- Taczko(73' Gajewski),Bakiewicz, Czubik, Dębski,Grusiecki, Dygas, Kierzkowski(75' Drzewiński),P. Krzysztofiak, M. Krzysztofiak(64' Nowak),Pawlak

Sędziowie:  Rybicki, Baniowski, Marynka

Wiarus Żółtnica – Redłovia Redło 1:3 (0:0)

Bramka dla Wiarusa: Damian  Bengsz

Wiarus: Bojar- Stępień, Paw. Wasilewski, Pawelec, J. Pietras, Droszcz, M. Rychter, Brzozowski, K. Rychter, Staciwa, Świrski(55' Bengsz)

Sędziowie: Jankowski, Kurasz, Baniowski

Już w 2 minucie Wiarus powinien prowadzić 1:0. Sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Mariusz Rychter. W odpowiedzi goście oddają strzał z 25 metrów i broni Bojar. W 9 minucie błąd obrony gospodarzy jednak zawodnik nie uderza czysto w piłkę i futbolówka wychodzi na aut bramkowy. W 13 minucie ponownie dobrze broni Bojar w sytuacji sam na sam. W 18 minucie Droszcz oddaje mocny strzał , który wybronił bramkarz gości. W 31 minucie ponownie Rychter i broni bramkarz z Redła. W 51 minucie zawodnik gości dostaje piłkę za obrońców Wiarusa i strzela na 1:0 dla Redłovii. W 56 ponowny błąd obrony Wiarusa jednak  goście nie wykorzystują dogodnej sytuacji. W 61 minucie gospodarze strzelają bramkę jednak sędzia dopatrzył sie ręki zawodnika z Żółtnicy i nie uznaje gola.W 67 strzał oddaje Brzozowski jednak nie celnie. W 69 minucie Mariusz Rychter zagrywa do Bengsza i ten z bliskiej odległości zdobywa bramkę na 1:1. Remis nie jest długo gdyż w 71 minucie zawodnicy przyjezdni doprowadzają do prowadzenia 2:1. W doliczonym czasie gry 94 minucie Redłovia zdobywa jeszcze jedną bramkę i jest 3:1 dla gości.

Mirstal Mirosławiec – Hubertus Biały Bór 1:3 (1:2)

Bramki dla Hubertusa: Kowal, Guzowski(k), Warda

Hubertus: Heron- B. Borowicz, Czajkowski, Boczek, Guzowski, Kielar(89' Kwiecień), Kowal(79' Szcześniak), Szwajczewski, Warda, Brzóskiewic(75' Grudziński)

Sędziowie: Kowalski P., Kaczmarek, Świerszcz

Już w 2 minucie 1:0 dla Hubertusa. Dogranie Szwajczewskiego wykorzystuje Kowal i uderzeniem głową wyprowadza zespół Hubertusa na prowadzenie. W 4 minucie gospodarze przeprowdzają akcję po której piłka trafia w słupek. W 9 minucie w polu karnym gości faulowany jest Szwajczewski i sędzia dyktuje rzut karny, który wykorzystuje Guzowski i jest 2:0 dla Białego Boru. W 15 minucie karnego strzelają gospodarze( faul Herona) i zmniejszają wynik na 1:2. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W II połowie zespół gości umiejetnie sie bronił. W 48 minucie strzał Wardy broni bramkarz. Gospodarze próbują atakować jednak dobrze w tym dniu radzi sobie obrona Hubertusa. W 68 minucie strzał Kowala i broni bramkarz. W 82 minucie piłkę dostaje Warda i podwyższa wynik na 3:1. Z pewnością w tym dniu zespół gości zagrał bardzo dobre spotkanie i wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę.

Pozostałe wyniki: Sad Chwiram – Grom Szwecja 5:3. W tabeli dalej prowadzi Mirstal z 32 punktami. Drugą pozycję zajmuje Zawisza a trzecią Hubertus i mają po 31 punktów. Wiarus jest na szóstym miejscu z 29 punktami, Orzeł na ósmym z 27 punktami, a Pionier 95 na ostatniej trzynastej pozycji z 4 punktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *