Przedsezonowe zmagania Gryfitów

Odsłony: 130

W tym roku chłopcy i dziewczęta z młodszych sekcji MKS GRYF formę przed sezonem szlifowały na obozach w Miastku i Wałczu.

Młodziczki i siatkarki – mini (kl. IV-VI) na miejsce przygotowań wybrały Miastko. Tam,  pod okiem trenerów Doroty i Krzysztofa Gutowskich nasze zawodniczki doskonaliły elementy techniki i poznawały taktykę, która będzie wykorzystywana w nadchodzącym sezonie. Oczywiście oprócz intensywnych treningów był czas na zabawę i kibicowanie naszym reprezentantom startującym w Igrzyskach w Rio.

Natomiast nasi najmłodsi zawodnicy  – chłopcy z klas I-VI  i dziewczynki z  klas I-III  –  uczestniczyli  w Ogólnopolskim Festiwalu Mini Piłki Siatkowej, orgaznizowanym w Wałczu już po raz szósty. W trakcie obozu nasi siatkarze, trenowani przez Piotra Szadkowskiego i Dariusza Brambora,  mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami  z całego kraju, ponieważ od lat Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniemdrużyn z całej  Polski. Oprócz codziennych zmagań w ramach rozgrywanej festiwalowej Ligi, nie zabrakło atrakcji w postaci spływu kajakowego, wyprawy do parku linowego czy też rejsu smoczymi łodziami.

Mamy nadzieję, że ciężki trening i doświadczenie zdobyte na obozach przygotowawczych przełoży się na sukcesy naszych młodych siatkarzy na arenach lokalnych, a także ogólnopolskich.

Oba obozy przygotowawcze zostały częściowo dofinansowane ze środków pozyskanych z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „KLUB”.

Jednocześnie przypominamy, że ciągle trwa nabór do wszystkich sekcji wiekowych Klubu – serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w siatkówce.

Foto i tekst: Ewa Marciniak

wałcz6

wałcz5wałcz3walcz4walcz2walcz1wałcz7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *